Yükleniyor...

Bitcoin Savunucusu Jack Dorsey’den Merkeziyetsiz Twitter Açıklaması!

Twitter CEO'su Jack Dorsey, merkeziyetsiz sosyal medya için açık bir standart oluşturmak istediğini açıkladı.

Bitcoin Savunucusu Jack Dorsey Merkeziyetsiz Twitter Açıklaması

Twitter CEO’su Jack Dorsey, merkeziyetsiz sosyal medya için açık bir standart oluşturmak istediğini açıkladı. Hedef, Twitter’ın bu standarta uyumlu hale getirmek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dorsey, kişisel Twitter hesabı üzerinden, “Twitter, sosyal medya için açık ve merkezi olmayan bir standart geliştirmek için beş açık kaynak yaratıcısı, mühendisi ve tasarımcıdan oluşan küçük ve bağımsız bir ekibe fon sağlıyor. Hedef Twitter’ın bu standardın müdevaimi olmasını sağlamak.” açıklamasında bulundu.

Twitter’ın CTO’su Parag Agrawal, Bluesky olarak adlandırılacak olan söz konusu takıma liderlik edecek.

Dorsey, merkezi sosyal medya sitelerinin şu anda yanıltıcı bilgilerin ele alınması gibi karşılaştığı bazı sorunlarla karşı karşıya olduğunun altını çizdi. Ayrıca, bu sitelerin çoğunun sağlıklı sohbetten çok tartışmayı desteklediğini söyledi. Bu durum bugün kullandığımız web teknolojisi olan Web2’nin bazı problemleri olarak özetlenebilir.

Twitter CEO’su, tüm bunların yerine merkeziyetçiliğe çözüm olarak Blockchain teknolojisine dikkat çekti. Blockchain teknolojisi şu an için Web3’ün önemli bir yapı taşlarından biri olarak görülüyor. Dorsey bu konuda şunları ifade etti:

“Son olarak, merkeziyetsizlik yaklaşımı daha uygulanabilir hale getirmek için yeni teknolojiler ortaya çıktı. Blockchain açık ve dayanıklı barındırma, yönetim ve hatta para kazanma için bir dizi merkeziyetsiz çözüme işaret ediyor. Yapılması gereken çok iş var ama temelleri mevcut.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x