Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Karşıtı Ünlü İsme Şok Suçlama!

Önde gelen bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, vergi otoriteleri tarafından yapılan bir soruşturmanın hedefinde.

Bitcoin Karşıtı Ünlü İsme Şok Suçlama!

Önde gelen bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, vergi otoriteleri tarafından yapılan bir soruşturmanın hedefinde.

Peter Schiff’in Euro Pacific Bankası, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlarıyla bağlantılı çok sayıda suç iddiası ile, Avustralya Vergi Dairesi tarafından soruşturuluyor.

Amerikalı ünlü yatırımcı Peter Schiff tarafından kurulan Porto Riko merkezli banka, şu anda çok sayıda müşterilerine vergi kaçakçılığı planlarında yardımcı olduğu için hukukçular tarafından inceleniyor ve sorgulanıyor.

Varlıklı Avustralyalı müşterilerin figürleri arasında, Avustralya’nın en büyük vergi dolandırıcılıklarından birinden sorumlu olan; Sidneyli işadamı Simon Anquetil de var. The Age’e göre, Euro Pacific mali dolandırıcıları barındırmaktan ve yasadışı iş yapmaktan suçlu bulunursa, ortakları Westpac ve Perth Mint de sorumlu tutulacak.

Eski Avustralya Federal Polisi müfettişi John Chevis, 2017’de yapılan araştırmalar sonucunda Perth Darphanesi ile Euro Pacific’in bağlantılı olduğunu keşfettiğinde çok şaşırdığını açıkladı. Peter Schiff’in en sevdiği varlık olan altın rezervlerinin Perth Darphanesi’nde kötü dedikodulara karışabileceğini ve Euro Pacific’in bütünlüğüne gölge düşürebileceğini belirtti.

Avustralya ve ABD’deki bazı büyük medya kuruluşlarının Cumartesi günkü haberlerine göre, Schiff’in Euro Pacific Bankası “Atlantis Operasyonu” adı verilen büyük bir küresel vergi kaçakçılığı soruşturmasının odak noktası haline geldi.

The Age, Euro Pacific’in birçoğu karanlık geçmişlerden gelen müşterilerini incelemek için çok az girişimde bulunduğunu bildirdi. The Age’e göre bankanın müşteri listesinde, FBI’ın dünyadaki en kötü siber suç örgütü olarak adlandırdığı bir Rus suç örgütü bulunmaktaydı.

Schiff, Avustralyalı televizyon programı 60 Minutes’taki bir röportajında ​​iddiaları yalanladı . “Herhangi bir yasadışı faaliyete karışmıyoruz”diyen Schiff; “bankanın günlük işlemlerine dahil olmadığını” ve bankasının “onayladığıklarından çok daha fazla hesabı geri çevirdiğini” söyledi. Konunun üzerine gidildiğinde Schiff mikrofonunu fırlattı ve röportajı terk etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner