Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Koronavirüs Krizinde Hayatta Kalacak mı?

Tim Draper, Bitcoin (BTC) için koronavirüs krizi sona erdiğinde günü kurtaracağını ifade etti.

bitcoin 20203

Tim Draper, Bitcoin (BTC) için koronavirüs krizi sona erdiğinde günü kurtaracağını ifade etti. Koronavirüs vakalarının sayısı hızla arttıkça, Bitcoin’in geleceği üzerinde büyük bir belirsizlik bulutu oluşuyor. Piyasalar düşmeye devam ederken, merkez bankaları para koşullarını hafifletmek için koordineli bir çaba gösterirken, kripto para birimi bu kaosa karşı bir set görevi görmüyor.

Ancak, milyarder Tim Draper, bankalar ya da hükümetlerin değil, Bitcoin’in bu kriz bittiğinde günü kurtarabileceğine inanıyor.

Bitcoin Gelişmeye Hazır

Draper, öncelerde Bitcoin (BTC) fiyatının, 2023 yılına kadar para piyasasının yüzde beş hissesini koruduktan sonra 250.000 dolara fırlayabileceğini ifade etmişti. Lider kripto para biriminin 5 bin doların hemen üzerinde işlem gördüğü göz önüne alındığında, bu tahmin gerçekçi görünmüyor. Draper, yıkıcı şirketleri tespit etmekte bir ustalığa sahiptir. Skype, Tesla, SpaceX ve diğer girişimlerde dünyayı değiştiren ilk yatırımcıydı.

Korku Virüsten Daha Kötü

14 Mart’ta Draper, dünya hükümetlerini koronavirüs ile başa çıkma yaklaşımlarından ötürü eleştirdi. İtalya, Fransa ve diğer birçok ülke, vazgeçilmez tüm işletmelerin kapatılmasıyla kilit altında. Milyarder, gerçek virüsten daha fazla insanın çökmekte olan bir ekonomiden ötürü ölebileceğini açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner