Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Lightning Network Kapasitesi Hızla Artıyor

The Block's Data Dashboard verilerine göre, Bitcoin Lightning ağının kapasitesi, cari fiyatlarla 61.

bitcoin btc lightning network kapasitesi hizla artiyor

The Block’s Data Dashboard verilerine göre, Bitcoin Lightning ağının kapasitesi, cari fiyatlarla 61.3 milyon dolar değerinde olan 1.500 Bitcoin’in üzerine çıktı.

Lightning Network, Bitcoin’in küçük miktarlarda Bitcoin göndermeyi daha ucuz ve daha hızlı hale getirmek amacıyla tasarlanmış ana ölçeklendirme çözümüdür. Lightning explorer’ı 1ML’ye göre, ağdaki ödemeler genellikle birkaç saniye sürer ve ücretler yalnızca 1 satoshi’den veya yaklaşık 0.0038 ABD dolarından başlar.

bitcoin btc lightning network kapasitesi hizla artiyor 1
Kaynak: The Block

Ağ, kapasitesinin 1.040 Bitcoin kadar düşük olduğu Ocak ayından bu yana hızlı bir şekilde büyüyor. Ağın 1000 Bitcoin’in önemli ölçüde üzerine çıkması üç yıl sürmüştü ve bundan yalnızca sonra altı ay sonra yaklaşık %50’lik bir artış gösterdi.

1ML’ye göre ağdaki node sayısı 21.567’ye yükseldi. Ancak bunlardan sadece 12.040’ı çevrim içi ve aktif kanallara sahip bulunuyor. Ağ genelinde artık node’ları birbirine bağlayan 50.000’den fazla kanal var.

Lightning Network, El Salvador hükümetinin Bitcoin’i yasal bir para birimi haline getirmesiyle daha fazla ilgiye maruz kaldı. Lightning ağı, Google Play Store’un yerel sıralamasında en üstte kalan Strike ve Bitcoin Beach gibi Lightning özellikli uygulamalarla ülkede zaten popüler bir konumda yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner