Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilerine Yarılanma Öncesi Güzel Haber!

Bitcoin (BTC) ağındaki toplam karma gücün %50'sini sağlayan Çin'in Ya'an şehri Bitcoin madencilerine ucuz elektrik sağlayacağını açıkladı.

bitcoin madencilerine cin hukumetinden destek

Bitcoin (BTC) ağındaki toplam karma gücün %50’sini sağlayan Çin’in Ya’an şehri Bitcoin madencilerine ucuz elektrik sağlayacağını açıkladı.

Bol su kaynakları ile tanınan Ya’an şehri hidroelektrik yöntemi ile ürettikleri elektrik enerjisini, blockchain endüstrisini desteklemek adına madencilere ucuz bir şekilde vereceklerini belirtti. Bu sayede yarılanma sonrası mevcut ödülleri 12.5 BTC seviyesinden 6.25 BTC seviyesine düşecek olan madenciler, maliyetlerin artmasına rağmen sistemde ayakta kalabilecek.

Yerel yönetim yayınladığı bildiride, blockchain şirketlerinin fabrikalarını elektrik üretimi yapan merkezlere yakın konumlara kurmalarını istedi. Yönetim bu sayede dağıtım maliyetlerini de azaltmayı planlıyor.

Ya’an’ın yayınlamış olduğu bildiri, özellikle Mart ayında yaşanan çöküşün ardından sistemlerini kapatmak zorunda kalan madencilere ilaç niteliğinde oldu.

En büyük madencilik havuzlarından birisinin kurucu ortağı olan Mao Shixing yaptığı açıklamada, mevcut durumda bile madencilerin devam edebilmeleri için Bitcoin fiyatının 6.000-7.000 dolar arasında olması gerektiğini söyledi. Bitcoin’in mevcut fiyatı göz önüne alındığında, yarılanma sonrası madencilerin devam edebilmesi için maliyetleri azaltmanın ve Bitcoin’de beklenen potansiyel rallinin başlamasının oldukça önemli olduğunu belirtti.

Ya’an şehrinin atmış olduğu bu adım özellikle Bitcoin madencilik sektöründe büyük önem taşıyor. Lider kripto varlık Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 7.740 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner