Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğu Haziran 2020 Seviyesine Düştü, Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin madenciliği zorluğu bu hafta sonu bir kez daha düştü ve Haziran 2020 seviyesine ulaştı.

bitcoin madencilik

Bitcoin madenciliği zorluğu bu hafta sonu bir kez daha düştü ve Haziran 2020 seviyesine ulaştı.

Bitcoin madencilik zorluğu pazar gecesi %4.8 oranında düştü. Bu, bu yıl dördüncü en yüksek düşüş ve Temmuz başındaki %28’lik tarihi düşüşü takip ediyor.

Ayrıca, bu değişiklik zorluk seviyesini 14.36 T’den 13.67 T’ye veya en son Haziran 2020’nin başında görülen benzer seviyeye indirdi ve BTC hala bir aralıkta takılı kalırken bir kez daha madencilerin daha fazla kazanmasına yardımcı oldu. Bu durum madencilik zorluğunun bu yıl Mayıs ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25.05 T’ye (ATH) ulaşmasının ardından art arda dördüncü düşüşe işaret ediyor.

BitInfoCharts.com’a göre, hashrate veya ağın hesaplama gücü, önceki ayarlamadan bu yana yükselişte ve 15 Temmuz’a kadar on iki gün içinde %18 arttı. Ancak bu seviye hala Mayıs ayında görülen ATH’den %45 daha düşük. Bitcoin madenciliği karlılığı da Haziran ayının sonundan bu yana arttı.

bitcoin

Bitcoin’in madencilik zorluğu, normal 10 dakikalık blok süresini korumak için her iki haftada bir (veya kesin olarak her 2016 blokta) ayarlanır. 15 Temmuz’daki 7 günlük basit hareketli ortalama blok süresi, 10.46 dakika idi. 2 Temmuz’da 17 dakikadan fazla kaydedildi.

Bu arada, ByteTree’ye göre, geçtiğimiz haftalarda madenciler yeni üretilen BTC’yi harcamayı bıraktılar ve bunun yerine daha fazla coin tutuyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner