Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Madencilik Zorluğu Önceki Yarılanma Döngüsünü Takip Ediyor

Stok-Flow modelinin yaratıcısı PlanB tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, Bitcoin'in madencilik zorluğundaki ayarlamalar 2016'daki yarılanma döngüsünü takip ediyor.

Bitcoin Yarılanma

Stok-Flow modelinin yaratıcısı PlanB tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, Bitcoin’in madencilik zorluğundaki ayarlamalar 2016’daki yarılanma döngüsünü takip ediyor. Bu nedenle üçüncü yarılanma için çok korkulan madenci kapitülasyonunun olmayacağına inanmak için güçlü bir sebebimiz var.

Daha güçlü madencilik cihazlarına sahip madencilerin Bitcoin ağına katılmalarının ardından, 15 Ocak 2020’de Bitcoin madencilik zorluğu 14.78 trilyon seviyesine ulaştı. 15 Kasım 2019’da madencilik zorluğu yüzde 7 düşmüştü ancak ağının gücünü gösteren hashrate’te herhangi bir düşüş yaşanmamıştı.

Hollandalı analist son tweet’inde önceki iki yarılanmada da olduğu gibi, yarılanmanın öncesinde ve sonrasında herhangi bir kapitülasyon olmadan hashrate’in 100 kat büyüme potansiyeline sahip olduğunu ve bu büyümenin Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanmadan sonra yaşanabileceğini belirtti.

Son dönemde yarılanmanın Bitcoin’in fiyatına herhangi bir etkisinin olmayacağının söyleyenlerin sayısı artıyor olsa da Plan B’nin Stoka Akış modeli, Bitcoin’in fiyatının 2021’den önce 100.000 dolara ulaşması gerektiğini gösteriyor. Aksi takdirde model geçersiz olacak. Bitcoin uzmanı ek olarak yarılanmanın ardından Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşmasını öngören bir model daha paylaştı.

Digitalik tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in fiyatı bu modeli takip etmeye devam ediyor ve model 2020’de Bitcoin’in fiyatının 10.000 ila 100.000 dolar aralığında ilerleyeceğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner