Yükleniyor...

Dev Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) Balinaları Harekete Geçti

Kripto para trader’ları Ripple'ın neden 78.

ripple bitcoin balina xrp btc

Kripto para trader’ları Ripple’ın neden 78.4 milyon dolar değerinde 356.207.423 XRP’nin harekete geçirdiğini anlamaya çalışıyor.

Var olan tüm XRP’nin yarısından fazlasına sahip olan San Francisco merkezli Ripple, XRP’yi iki ayrı işlemle bilinmeyen cüzdanlara gönderdi. İlk transfer Çarşamba günü gerçekleşirken, ikincisi Cuma günü gerçekleşti.

Whale Alert’in yukarıdaki tweet’e yanıt veren kripto para meraklıları transferleri Lüksemburg merkezli kripto para borsası Bitstamp’a bağladı. Yatırımcılar, hareketin borsaya yapılan tezgah üstü (OTC) satış olduğunu düşünürken, transferin Bitstamp’ın Ripple’ın XRP tabanlı likidite çözümüne katılma planlarına bağlı olup olmadığını sorgulamaya başladılar.

Bitcoin (BTC) Balinaları Satış Yapmak için Pozisyon Alıyor Olabilir

Bu arada, Bitcoin balinaları da sahneye çıktı. En büyük Bitcoin sahiplerinden bazıları 134.6 milyon ABD dolar değerinde 15.692 BTC’yi taşıdı.

Transferlerin dördü BTC’nin açık piyasada satılabileceği borsalara taşınmasıyla ile ilgiliydi. Gerçekleşen diğer üç transfer, kripto para birimlerini borsadan bilinmeyen cüzdanlara taşıyan trader’ları kapsıyor:

  • Binance’den bilinmeyen bir cüzdana 40.6 milyon dolar değerinde 4.826 BTC aktarıldı
  • Bilinmeyen bir cüzdandan Binance’ye 5.15 milyon değerinde 605 BTC aktarıldı
  • Bilinmeyen bir cüzdandan Binance’ye 19.1 milyon dolar değerinde 2.269 BTC aktarıldı
  • Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana 8.2 milyon dolar değerinde 976 BTC aktarıldı
  • Bilinmeyen bir cüzdandan Huobi’ye 6.2 milyon dolar değerinde 748 BTC aktarıldı
  • Binance’den bilinmeyen bir cüzdana 13.2 milyon dolar değerinde 1.568 BTC aktarıldı
  • Bilinmeyen bir cüzdandan Poloniex’e 42.2 milyon dolar değerinde 5.000 BTC aktarıldı

Kripto borsası Binance’in yakın tarihli bir rapor, balinaların Ether ve XRP’yi Aralık ayı boyunca artan bir hızda satın aldığı ve büyük Bitcoin sahiplerinin ise ay sonunda bir ralli beklediğini ortaya koyuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner