Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Nasıl 400 Bin Doların Üzerine Çıkabilir? Uzman İsim Açıkladı

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı ve önde gelen Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, Bitcoin'in 8 trilyon dolarlık bir piyasa değerine doğru giderken; 400.

btc ve arbitraj

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve önde gelen Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, Bitcoin’in 8 trilyon dolarlık bir piyasa değerine doğru giderken; 400.000 doların üzerinde yükseleceğini söyledi.

Peter McCormack ile yapılan yeni bir röportajda Pompliano, lider kripto para biriminin altının piyasa değerinde tutulmasını neden beklediğini açıklıyor.

“İnsanlara anlatmaya devam ediyorum. Dijitalleşme her türlü avantajı beraberinde getiriyor. Pazar genişleten bir teknolojidir.

Altın piyasasının büyüklüğünü tartışacak insanlar var ama kolay rakamları kullanalım. Diyelim ki 8 trilyon dolar. Bu, Bitcoin’i bugün 400.000 dolardan 450.000 dolara çıkarıyor. Sizce Bitcoin altın piyasasına eşdeğer olacak mı? Sanmıyorum. Daha da iyisi olacak. Daha fazla pazarı ele geçirecek.”

Pompliano, argümanını desteklemek için Bitcoin’in Airbnb ve Uber gibi internet destekli devlere benzeyen bir teknolojik evrim hikayesi olduğunu söylüyor.

“Bir gün, inanıyorum ki ‘Bitcoin piyasa değeri açısından dünyanın en büyük para birimi olacak ve onu kontrol eden kimse olmayacak.”

Önümüzdeki iki yıla gelince, Morgan Creek Dijital yöneticisi, BTC’nin 2021’in sonunda 100.000 dolara fırlayacağını öngörüyor. Pompliano, ABD hükümetinin trilyonlarca dolarlık uyarıcı baskı para politikasının Bitcoin’in değerini artıracak ana katalizörler olduğunu söylüyor.

“Şimdi gördüğümüz şey altın, Bitcoin, gayrimenkulün gerçekten iyi işleyeceği bir dünya. Çünkü sadece bir trilyon dolar para basarsınız ve bunların para birimi üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Kelimenin tam anlamıyla parasal gevşemenin kesin teorik etkisinin gerçeklik haline geldiğini görüyoruz. Trilyonlarca baskı yaptılar. Dolar zayıfladı. Dolar zayıfladığında varlık fiyatları patlar.”

Ayrıca, en sonki yarılanmanın da Bitcoin’in yükselişinde etkili olacağını söylüyor.

“Günde sadece 900 Bitcoin yapıyorlar ve altı ay önce 1.800 yapıyorlardı. Talep aynı kalırsa, doğal olarak fiyatın yükselmesi gerekir. Talep artarsa, ABD doları fiyatı yükselmeli ve para basacaklarsa, talebin artmaya devam edeceğini düşünüyorum.” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner