Anasayfa Kripto Para Haberleri Coca-Cola da DeFi Dünyasına Katılıyor!

Coca-Cola da DeFi Dünyasına Katılıyor!

ABONE OL:google-news

“Coca-Cola şişeleme tedarik zinciri” merkezi olmayan finans uygulamalarına dahil olacak. Coca-Cola’nın tedarikçileri için teknik engelleri azaltmaya yönelik yapılan yeni girişim, halka açık Ethereum blok zinciri üzerinde özel olarak iletişim kurmalarına ve işlem yapmalarına izin verecek.

Pazartesi günü açıklanan yeni proje, bölgedeki en büyük Coca-Cola şişeleyicilerinin teknoloji ortağı olan CONA Services’ın (Cooke-Cola Şişeleme Limanı) tedarikçiler için teknik engelleri azaltmak amacıyla bir “Coca-Cola Şişeleme Limanı” kuracak.

Proje, büyük şirketler için bir ara katman çözümü olan The Baseline Protocol tarafından etkinleştirildi. Proje sadece Ethereum genel blok zincirinde özel olarak iletişim kurmalarını ve işlem yapmalarını değil, aynı zamanda DeFi uygulamalarına erişmelerini ve varlıkları token’laştırmalarını da sağlayacak.

Proje İle Neler Sağlanacak?

Mart 2020’de Microsoft, profesyonel hizmetler firması Ernst & Young ve Ethereum girişim stüdyosu ConsenSys tarafından başlatılan protokol, işletmeler arasında gizli ve karmaşık işbirliğine izin veriyor.

Özünde, kuruluşlar Ethereum’un genel ana ağını kullandığında ticari işlemlerin, akıllı sözleşmelerin ve iletişimin gizli kalmasını sağlayan sıfır bilgi kanıtları da dahil olmak üzere bir dizi araç sunuyor. Sistemle, içecek devi hammadde tedarik ve ürün dağıtım zincirindeki çok çeşitli önemli pazar katılımcılarıyla beraber blockchain teknolojisinden yararlanmak istiyor. Proje Coca-Cola şişeleme tedarikçileri için bariyer giriş sürecini azaltacak, hammadde satıcılarını da içerecek.

Ernst & Young’ın ana ve global blockchain lideri Paul Brody, şunları söyledi:

“Protokolün, Unibright ve Provide gibi şirketlerle orijinal kod tabanının ötesinde büyüdüğünü görmek harika. Hizmetler geliştiriyor ve ölçek uyguluyor.”

Projenin ilk sonuçlarını 2020 yılının 4. çeyreğinde sergilemesi planlanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

959BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,625TakipçilerTakip Et
872AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar