Yükleniyor...

Coca-Cola da DeFi Dünyasına Katılıyor!

“Coca-Cola şişeleme tedarik zinciri” merkezi olmayan finans uygulamalarına dahil olacak.

coca cola defi dünyasına katılıyor

“Coca-Cola şişeleme tedarik zinciri” merkezi olmayan finans uygulamalarına dahil olacak. Coca-Cola’nın tedarikçileri için teknik engelleri azaltmaya yönelik yapılan yeni girişim, halka açık Ethereum blok zinciri üzerinde özel olarak iletişim kurmalarına ve işlem yapmalarına izin verecek.

Pazartesi günü açıklanan yeni proje, bölgedeki en büyük Coca-Cola şişeleyicilerinin teknoloji ortağı olan CONA Services’ın (Cooke-Cola Şişeleme Limanı) tedarikçiler için teknik engelleri azaltmak amacıyla bir “Coca-Cola Şişeleme Limanı” kuracak.

Proje, büyük şirketler için bir ara katman çözümü olan The Baseline Protocol tarafından etkinleştirildi. Proje sadece Ethereum genel blok zincirinde özel olarak iletişim kurmalarını ve işlem yapmalarını değil, aynı zamanda DeFi uygulamalarına erişmelerini ve varlıkları token’laştırmalarını da sağlayacak.

Proje İle Neler Sağlanacak?

Mart 2020’de Microsoft, profesyonel hizmetler firması Ernst & Young ve Ethereum girişim stüdyosu ConsenSys tarafından başlatılan protokol, işletmeler arasında gizli ve karmaşık işbirliğine izin veriyor.

Özünde, kuruluşlar Ethereum’un genel ana ağını kullandığında ticari işlemlerin, akıllı sözleşmelerin ve iletişimin gizli kalmasını sağlayan sıfır bilgi kanıtları da dahil olmak üzere bir dizi araç sunuyor. Sistemle, içecek devi hammadde tedarik ve ürün dağıtım zincirindeki çok çeşitli önemli pazar katılımcılarıyla beraber blockchain teknolojisinden yararlanmak istiyor. Proje Coca-Cola şişeleme tedarikçileri için bariyer giriş sürecini azaltacak, hammadde satıcılarını da içerecek.

Ernst & Young’ın ana ve global blockchain lideri Paul Brody, şunları söyledi:

“Protokolün, Unibright ve Provide gibi şirketlerle orijinal kod tabanının ötesinde büyüdüğünü görmek harika. Hizmetler geliştiriyor ve ölçek uyguluyor.”

Projenin ilk sonuçlarını 2020 yılının 4. çeyreğinde sergilemesi planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner