Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Değeriyle Altını Geçtiği Bir Gelecek Mümkün mü? İşte Cevabı!

Dünyada Bitcoin kullananların oranının 1995 yılındaki internet kullanımıyla aynı olması, BTC'nin halen erken büyüme aşamasında olduğunu gösteriyor.

Gelecekte Bitcoin BTC Altini Cig Cig Yiyebilecek mi Iste Cevabi

Dünyada Bitcoin kullananların oranının 1995 yılındaki internet kullanımıyla aynı olması, BTC’nin halen erken büyüme aşamasında olduğunu gösteriyor.

Bitcoin kullanan dünya nüfusunun yüzdesi, 1995’teki internet kullanım oranına eşittir. Veriler, tüm kripto para birimi piyasası henüz yeni bir aşamadayken, nispeten yüksek bir büyüme olduğunu gösteriyor.

Kraken’in Bitcoin analisti Dan Held şunları söyledi:

“1995’te İnternet kullanan insanların yüzdesi =%0,5 idi. 2020’de İnternet kullanan insanların yüzdesi ise %60. 2020’de Bitcoin kullanan dünyanın yüzdesi de şu an %0,5. Nüfusun %60’ı Bitcoin kullandığında fiyatın ne olacağını düşünüyorsunuz?”

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, Bitcoin blockchain ağındaki benzersiz adreslerin sayısı 687.000’de.

2018 boyunca görülen seviyelerle karşılaştırıldığında, Bitcoin rekor seviyesinden düştükten hemen sonra, Bitcoin’in kullanıcı etkinliği gözle görülür şekilde artıyor.

Uzun Vadede Bitcoin’in Potansiyeli

Bitcoin, iyi tanınan bir değer deposuna ve enflasyona karşı potansiyel bir korumaya dönüşüyor.

Birçok yatırım şirketi, halka açık şirket ve yüksek profilli milyarder yatırımcı; BTC’yi güvenli liman varlığı olarak tutuyor. En önemlisi MicroStrategy, firmanın birincil hazine varlığı olarak 425 milyon dolar değerinde BTC satın aldı.

Yine de Bitcoin’in piyasa değeri 200 milyar dolar civarında kalıyor. Buna karşılık, en baskın güvenli liman varlığı olan altının değerlemesi 9 trilyon doların üzerinde kalıyor.

Bitcoin’in bir değer deposu olarak uzun vadeli başarısı olasılığı, gelecekte de bu potansiyelini koruma kabiliyetiyle birlikte artıyor.

Haziran 2020’de Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri, Bitcoin’in Mart çöküşünden güçlü bir şekilde geri kazanılmasının gücünün kaldığını gösterdiğini söyledi.

Mart ayından Ağustos ayına kadar, beş ay içinde Bitcoin’in fiyatı 3.596 dolardan 12.500 doların üzerine çıktı. JPMorgan stratejistleri şunları yazdı:

“Bu, Mart ayındaki kriz sırasında bile, kripto para birimleri arasında koşma dinamiklerine ve hatta malzeme kalitesine ilişkin çok az kanıt olduğunu gösteriyor.”

Zaman geçtikçe, Bitcoin blok zinciri ağı daha dayanıklı hale gelecek ve BTC’nin bir değer deposu olarak algılanması güçlenecektir.

Winklevoss İkizleri, BTC’nin Altını “Çiğ Çiğ Yiyeceğini” Söyledi

BTC’nin 1990’larda internet gibi büyümenin erken bir aşamasında olduğunu göz önünde bulunduran Winklevoss ikizleri, BTC’nin sonunda altınla rekabet edeceğine inanıyor.

ABD merkezli Borsa olan Gemini’yi işleten milyarder Bitcoin yatırımcısı Tyler Winklevoss şunları söyledi:

“Yine de, Bitcoin’in altını çiğ çiğ yiyeceğine ve bu hikayenin önümüzdeki on yıl içinde çarpıcı bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyoruz. Teknolojik benimsenme oranı katlanarak artıyor. Teknoloji dünyası geri kalan dünyayı yiyor ve şimdi sırada altın var.”

Yakın vadede Bitcoin’i destekleyen altyapının gelişmesi kritik önem taşıyor. Özellikle kurumsal yatırımcılar için giriş engelini azaltmak için daha fazla likidite, ticaret platformu, saklama hizmetleri ve yatırım aracı gereklidir.

Uzun vadede, daha güçlü bir altyapı, BTC’yi hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar arasında yeni ortaya çıkan bir varlıktan yerleşik bir güvenli liman varlığına indirgemeye yardımcı olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner