Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin İçin Önümüzdeki Günler Oldukça Hareketli Geçecek

Bitcoin İçin Önümüzdeki Günler Oldukça Hareketli Geçecek

ABONE OL:google-news

Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketi özellikle son zamanlarda, inanılmaz derecede zayıftı. Konsolidasyon kanalı kırılma aşamasında yer alırken, alıcılar Bitcoin’i 9 bin dolarlık bölgede sert bir şekilde savundu.

Önümüzdeki üç gün ise, lider kripto paranın son birkaç ay içinde gördüğü en değişik durumlardan birisi haline gelebilir. Bu olasılık, 26 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan, Bitcoin seçeneklerinin sona ermesinden kaynaklanıyor. Kripto para trader’ları, bu durum sonra ermeden önce pozisyonlarını kapatmak için harekete geçtiler, Bitcoin’de bu hareketlilikten nasibini aldı ve haftalardır devam ettirdiği yatay ticareti, bu hareketlilikler ile birlikte kırılma noktasına geldi.

Birçok analist de benzer şekilde bu durumu doğruluyor ve büyük volatiliteyi katalize edebilecek olay, 26 Haziran’da sona erecek olan 1 milyar dolar değerinde opsiyon sözleşmeleri olarak görülüyor. Bu tarihte Bitcoin’in tekrardan 10.000 dolar seviyesini kırması veya 9.000 dolar altında düşmesi oldukça muhtemel görülüyor.

Yaşanılacak bu opsiyon sözleşmelerinin sona ermesi, bu zamana kadar kripto paralar ile geçen sürede, görülecek en büyük sona erme olacak ve bu sona erme kripto para pazarı oynatabilecek seviyede. Birçok analistin ortak görüşü, 26 Haziran’da bir kırılmanın olacağı yönünde. Ancak kırılmanın hangi yöne doğru olacağı, şu an için belirsizliğini koruyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.649 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNewsbtc
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,305TakipçilerTakip Et
561AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar