Yükleniyor...

Bitcoin İçin Önümüzdeki Günler Oldukça Hareketli Geçecek

Bitcoin'in (BTC) fiyat hareketi özellikle son zamanlarda, inanılmaz derecede zayıftı.

bitcoin hareketlilik

Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketi özellikle son zamanlarda, inanılmaz derecede zayıftı. Konsolidasyon kanalı kırılma aşamasında yer alırken, alıcılar Bitcoin’i 9 bin dolarlık bölgede sert bir şekilde savundu.

Önümüzdeki üç gün ise, lider kripto paranın son birkaç ay içinde gördüğü en değişik durumlardan birisi haline gelebilir. Bu olasılık, 26 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan, Bitcoin seçeneklerinin sona ermesinden kaynaklanıyor. Kripto para trader’ları, bu durum sonra ermeden önce pozisyonlarını kapatmak için harekete geçtiler, Bitcoin’de bu hareketlilikten nasibini aldı ve haftalardır devam ettirdiği yatay ticareti, bu hareketlilikler ile birlikte kırılma noktasına geldi.

Birçok analist de benzer şekilde bu durumu doğruluyor ve büyük volatiliteyi katalize edebilecek olay, 26 Haziran’da sona erecek olan 1 milyar dolar değerinde opsiyon sözleşmeleri olarak görülüyor. Bu tarihte Bitcoin’in tekrardan 10.000 dolar seviyesini kırması veya 9.000 dolar altında düşmesi oldukça muhtemel görülüyor.

Yaşanılacak bu opsiyon sözleşmelerinin sona ermesi, bu zamana kadar kripto paralar ile geçen sürede, görülecek en büyük sona erme olacak ve bu sona erme kripto para pazarı oynatabilecek seviyede. Birçok analistin ortak görüşü, 26 Haziran’da bir kırılmanın olacağı yönünde. Ancak kırılmanın hangi yöne doğru olacağı, şu an için belirsizliğini koruyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.649 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner