Yükleniyor...

Chainlink Tüm Zamanlarının En Yüksek Seviyesine Yaklaştı

Piyasa değeri bakımından en büyük 13.

chainlink tum zamanlarin en yuksek seviyesi

Piyasa değeri bakımından en büyük 13. kripto para konumunda bulunan Chainlink (LINK), sabahtan itibaren %11’den fazla değer kazanarak; en büyük 20 kripto para arasında en çok değer kazanan varlık konumuna yükseldi.

Haziran ayı, Chainlink açısından oldukça hareketli geçti. 12 Haziran’da LINK ani bir çöküş ile %10 değer kaybetti ve aylık en düşük seviyesi olan 3.90 dolara kadar geriledi. Haftalık %20 değer artışı birlikte 4.90 dolar seviyesine kadar yükselen Chainlink’in tüm zamanlarının en yüksek seviyesi ise 4.95 dolar.

Peki Chainlink’de Yaşanan Bu İlginin Sebebi Ne?

Chainlink, henüz DeFiMarketCap’in sıralamasında listelenmemiş olmamasına rağmen, LINK’ın DeFi token’ı olarak nitelendirildiğini söyleyebiliriz.

DeFi pazarı halen Covid-19 etkisi sebebi ile yaşadığı çöküşten kurtulmak için yoğun çaba gösteriyor. DeFiMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Nisan ayında DeFi belirteçleri için toplam piyasa değeri 1 milyar dolar seviyesinde yer alıyordu. Geçen iki ay ile birlikte bu değer 6 milyar doların üzerine çıktı. (Chainlink, DeFi belirteçleri arasında yer alsaydı, tahmini olarak piyasa değeri 1.6 milyar dolar seviyesine yükselecekti.)

Nisan ayından itibaren geçen bu süre içerisinde Chainlink değer kazanmak için birçok platform ile güçlerini birleştirdi. Bu platformlar arasında Kyber Network, VPN hizmeti Orchid gibi şirketler yer alıyor. Yapılan bu anlaşmalar ile birlikte, kripto para topluluğunda Chainlink’e karşı bir ilgi oluştu. Bu ilgi ile birlikte, kripto para severler Chainlink’i tekrardan tüm zamanlarının en yüksek seviyesine taşıyabildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner