Yükleniyor...

“Bitcoin (BTC) Sürpriz İçin Hazırlanıyor, Hedef 40.000 Dolar.”

Bitcoin (BTC), son iki hafta boyunca şaşırtıcı miktarda boğa fiyatı hareketi gördü.

Bitcoin BTC yarılanma

Bitcoin (BTC), son iki hafta boyunca şaşırtıcı miktarda boğa fiyatı hareketi gördü. Önde gelen kripto para birimi, ayın başlangıç fiyatı olan 6.800 dolardan %30’luk bir ralli görerek bu günkü seviyelerine ulaştı.

“Bitcoin (BTC) %350 Daha Yükselecek”

Kısa bir süre içinde BTC’yi yılın en etkili varlıklarından biri haline getiren bu müthiş dalgalanmaya rağmen, analistler kripto paranın büyümeye devam etmesini bekliyor.

Aslında, Bitcoin kazancını inceleyen eski bir Wall Street analisti, Twitter’da kripto para biriminin bu yıl mevcut fiyatlardan %350 daha yüksek olan 40.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Blockchain danışmanlık ve yatırım fonunda Kelvin Koh’un ortağı olan SpartanBlack, Twitter’da Bitcoin’in “bir sürpriz için hazır olduğunu” belirtti ve BTC’nin son zamanlarda 7.000 dolardan belirsiz bir şekilde 9.000 dolara taşınmasının çok daha büyük bir şeyin “sadece başlangıcı” olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) Yarılanmasının Etkisi

Analist, Bitcoin’in fiyatının 2020’de 40.000 dolara ulaşacağı iddiasını şu şekilde açıkladı:

Altı aydan daha kısa bir sürede Bitcoin son derece önemli bir olay görecek. Yarılanma (halving) aslında BTC enflasyonunun yarıya indirileceği anlamına geliyor. Yarılanmanın “arzda bir azalmaya” yol açacağına inanılıyor.

Yarılanma etkisi üzerinde başka analistlerde duruyor. Önde gelen bir Bitcoin yorumcusu ve mühendisi olan Melik Manukyan, kısa bir süre önce halving hakkındaki görüşlerini Twitter’da yayınladı. Önde gelen kripto para biriminin kıtlığının, olayı izleyen çok aylık bir gecikmeyle dramatik fiyat hareketine yol açması gerektiğini söyledi.

https://twitter.com/melikmanukyan/status/1210686157677154305?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1210686157677154305&ref_url=https%3A%2F%2Fen.ethereumworldnews.com%2Fex-goldman-sachs-partner-bitcoin-will-hit-40000-this-year%2F

Mühendis, yarılanmanın BTC pazarının arz-talep ekonomisi üzerinde büyük bir etkisi olacağını belirtti ve bunun da sonuç olarak piyasada satılan mayınlı arzın düşmesine ve fiyatların yükselmesine sebep olacağını söyledi.

40.000 Dolar Mümkün Mü?

Stok akış modelini ilk defa ortaya atan analist PlanB’ye göre bu fiyatlara kesinlikle ulaşılacak. Stok akışı yönetim modeli, önde gelen kripto para biriminin 2020’deki yarılanmasından sonra 1 trilyon dolarlık adil bir piyasa değerine sahip olacağını keşfetti. Bu da en az bir BTC’nin 55.000 dolara olacağı sonucuna ulaştırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner