Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Tarihi Zirvesini Bilen İndikatör Ripple (XRP) için Sinyal Verdi!

İndikatörler kripto para piyasaları için de büyük öneme sahipler ve "TD Sequential" indikatörü kripto para piyasaları için dikkate alınan bir gösterge.

Ripple XRP

İndikatörler kripto para piyasaları için de büyük öneme sahipler ve “TD Sequential” indikatörü kripto para piyasaları için dikkate alınan bir gösterge. Teknik analizler uğraşan birçok kişinin kullandığı indikatör en büyük üçüncü kripto para Ripple (XRP) için sinyal verdi.

Point 72’nin danışmanı ve tanınmış yatırımcı Thomas DeMark tarafından oluşturulan TD Sequential, uzun zamandır pek çok yatırımcı tarafından kullanılan ve varlıkların dip ve tepe noktalarını belirlemede yol gösteren, gerçekçi görünümler ortaya koyan bir indikatör.

Bitcoin’in Fiyat Hareketlerini Tutarlı Bir Şekilde Öngördü

Bitcoin’in fiyat hareketlerini de tutarlı bir şekilde gösteren indikatörle ilgili olarak Bloomberg’e açıklama yapan DeMark, geliştirdiği indikatörün kripto para piyasalarındaki sapma noktalarını makro temelde tam doğru olarak saptadığını ifade etmişti. Bitcoin’in Aralık 2017’de 20.000 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi üzerinden indikatöre değinen DeMark, TD Sequential’ın kaydettiği güçlü bir ters yönde hareketi gösteren 13 mumu işaret etti. Bir başka 13 mum ise Aralık 2014’de en büyük kripto paranın 3.150 dolara gerilediği zamanda görülmüş, aynı görüntü 2019’da da Bitcoin’in 14.000 dolara dayandığı günlerde de ortaya çıkmıştı.

Tutarlı sinyaller vermesiyle bilinen TD Sequential, Ripple’ın XRP’si için benzer bir sinyal verdi. İndikatöre göre, XRP, BTC paritesinde büyük bir sıçrama yapabilir. İndikatöre takip eden bir Telegram kanalına göre, indikatör, 31 Ocak’ta XRP/BTC paritesinde 9 mum ila sinyal verdi. Bitcoin’deki gibi 13 mum olmasa da 9 mumun ortaya çıkması bir boğa sinyali olarak değerlendiriliyor ve gerçekleşmesi durumunda XRP, BTC karşısında büyük oranda değer kazanabilir.

XRP:BTC

Popüler kripto para analisti Bitcoin Jack de XRP/BTC paritesinde kilit dip noktalarının oluşmasını işaret ederek, XRP’nin bir boğa hareketi için hazırlandığını ifade etti. Analistin iddiasına göre XRP, yakında 2.536 Satoshi’den 2.879 Satoshi’ye kadar, yüzde 13,5 oranında yükselebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner