Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselişi Devam Etmezse Ufukta Büyük Bir Geri Çekilme Gözüküyor

Bitcoin (BTC) 7.

Tarihi Desenler Bitcoin BTC Yükselişi Devam Etmezse Ufukta Büyük Bir Geri Çekilmeye İşaret Ediyor

Bitcoin (BTC) 7.800 dolardan 9.500 dolara çıkarak büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Şu an ise BTC 8.800 – 9.000 dolar civarında durdu. Genellikle böyle büyük sıçramalardan sonra yatırımcılar geri çekilmenin yaşanmasını bekler. Bu durum genellikle fiyatlar durduktan ve momentum yavaşladıktan sonra gerçekleşir.

Tarihsel rakamlar, son dalgalanmanın ardından rallinin devam etmesinden önce dramatik bir düşüş izleyebileceğini gösteriyor. 9.500 dolara ulaşırken Bitcoin, tipik tarzında yavaşlamadan veya geri çekilmeden bazı temel dirençleri geçti. Böyle bir yükseliş birkaç saat içinde gerçekleşirse, düzeltmenin geciktiği anlamına gelir. Cari yüksek seviyelerde kar alan yatırımcılar, yukarı doğru yörünge korunmadıkça büyük bir gerilemeye yol açabilir.

Bitcoin (BTC) 14 Kez Günlük 1.000 Dolardan Fazla Kazandı

Kripto para analisti Timothy Peterson, bir günde gerçekleşen 1.000 dolarlık bir yükselişten sonra yatırımcıların %38’lik bir geri çekilmeyi beklemeleri konusunda uyardı. Bir günde 1.000 dolardan fazla artış Bitcoin tarihinde sadece 14 kez yaşandı.

Bu zamanlarda, Bitcoin yükselişi takip eden yedi gün içinde %5, 30 gün içinde %20 ve sonraki 90 gün içinde %38 düştü.

Her ne kadar Bitcoin 9.000 doların üzerine çıkacak gibi görünse de, en yüksek seviyesi olan 9.500 seviyesine tekrar ulaşmazsa, yukarı doğru yörüngesi durabilir ve ardından daha düşük destek arayışında keskin bir düşüş yaşanabilir.

Yarılanma Her Şeyi Değiştirebilir

Bitcoin, tarihin fiyat hareketini tahmin etmek için güvenilir bir kaynak olamayacağını defalarca kanıtlamıştır. Bu nedenle, bu tek günlük 1.000 dolarlık sıçramayı takiben bir kez daha farklı bir model bekleyebiliriz. Özellikle yarılanmaya 10 gün kalmışken. Kripto topluluğundaki birçok kişi, fiyatların ivme kazanmasıyla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılacağını tahmin ediyor.

Çoğu analist, bu haftanın kazançlarının sadece başlangıç olduğunu ​​ve yarılanmaya doğru ilerledikçe Bitcoin’in yaklaşık 10 bin dolara ulaşacağına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner