Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yükselişine Devam Edecek mi?

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz ay yaşanan Kara Perşembe’den sonra tüm altcoin’lerin de dahil olduğu büyük bir düşüş yaşamıştı.

bitcoin yükselişine devam edecek mi

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz ay yaşanan Kara Perşembe’den sonra tüm altcoin’lerin de dahil olduğu büyük bir düşüş yaşamıştı. Lider kripto para biriminin 3 bin 800 dolara kadar gerilemesine neden olan bu düşüşün ardından, toparlanma yaşandı ve panik havası sonunda dağıldı. Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre şu an 7 bin 760 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yükseliş Devam Edecek mi?

Ünlü analist Crypto Michael, Bitcoin fiyatının 7 bin 600 dolar üzerinde seyretmesi durumunda herhangi bir sorun olmayacağını düşünüyor. Analist, şu ifadeleri kullanıyor: “Bu senaryoyu istememe rağmen, gerçekleşeceğinden şüpheliyim. BTC fiyatı 7 bin 600 doların üzerinde kaldığı sürece, sorun yok. 7 bin 600 doların üzerinde kalmak, daha fazla ivme ve muhtemelen direncin üzerinde bir kırılma sağlar.”

Josh Rager ise yatay desteğin sağlanamaması durumunda BTC’de düşüş yaşanabileceğini söylüyor:

“OBV (On Balance Volume İndikatörü) biraz zayıflık gösteriyor. Konsolidasyon ile yükseliş eğilimi yaşadık. Yatay destek sağlayamazsa, Bitcoin’i 7 bin 400 dolarlık seviyede tekrar göreceğiz. Desteğin devam etmesini beklemiyorum.”

Yerli analistlerden Dr. Hardfork, şunları söyledi: “#BTC 7480-7750 bandında sıkışmış durumda.  Bu destek ve dirençlerin geçilmesine göre pozisyon alınabilir. 7 bin 750 pivot noktamız. Kısa pozisyonlar 7 bin 750 üstünde için long düşünülebilir.”

https://twitter.com/_hardfork/status/1254872335544451072?s=20

Takılmasının Nedenlerini Sıraladı

Kripto Levent ise Bitcoin fiyatında beklentilerinin yukarıda olduğunu dile getirdi. Ünlü analist, şu ifadeleri kullandı: “Biliyorum çok teknik konuşmam istenmiyor ama açıklama da gerekli. BTC’nin bu alanda takılmasının bir kaç ana nedeni var. Fakat çok da uzun süreceğini zannetmiyorum.

  1. 0.707 direncinde olması
  2. Daha önceden hem destek hem direnç olarak çalışmış yatay bir engel var,
  3. ma200e–> ciddi yakın olmasının yatırımcıda tedirginlik yaratması
  4. 8000 gibi tam rakamların yatırımcı psikolojisinde daha ekstrem bir etki yaratması.

Fakat hacimdeki minik hareketlenme bu sebepleri yavaş yavaş ekarte edecek gibi. Stopla arkasından devam. Beklentimiz yukarıda.”

Bitcoin Yükselecek mi?

Her ne kadar analistler 6 bin dolarla yükselişin ardından düşüş beklediklerini belirtse de Bitcoin, çıkışına devam etti. Fakat lider kripto para birimi Kara Perşembe’den bu yana ulaştığı en yüksek seviye olan 7 bin 780 direncini kıramadı. 7 bin 780 dolarlık direncin kırılmasının ardından 7 bin 800 dolar ve sonrasında ise yükselişin devam etmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner