Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Yükselmeye Hazır Olduğunu Gösteren 3 Gelişme

Küresel piyasaları yerle bir eden yeni koronavirüsü (COVID-19) salgını kripto para piyasasını da ağır yaraladı.

bitcoin yükselişe geçebilir

Küresel piyasaları yerle bir eden yeni koronavirüsü (COVID-19) salgını kripto para piyasasını da ağır yaraladı. En büyük kripto para geçen haftaki kaosta yüzde 50’den fazla değer kaybetti ve piyasadan 75 milyar dolar buhar oldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen lider kripto varlığın yükselebileceğini gösteren bazı önemli gelişmeler söz konusu.

Twitter’daki tanınmış kripto para analisti ‘Trajan’, 17 Mart’ta attığı bir tweet’de Bitcoin’in iyiye gideceğini işaret eden 3 gelişmeye dikkat çekti.

Analistin dikkat çektiği 3 gelişme şu şekilde:

  1. S&P 500 toparlanmaya başladı: Geçtiğimiz hafta küresel yatırımcılarda paniğe neden olan tarihi düşüşün ardından S&P 500, ABD Merkez Bankası (Fed) ve Beyaz Saray’ın büyük ölçekli likidite enjeksiyonları ve mali teşvikten gelen haberlere yanıt vermeye başladı. S&P 500, günlük açılışı yüzde 3 yükselişle yaptı ve bu da piyasalar arasındaki artan korelasyon nedeniyle Bitcoin’de de yükselişe neden oldu.
  2. BitMEX’in sürekli swap fonlama oranı uzun vadeli avantaj sunuyor: BitMEX yatırımcıları yoğun olarak short pozisyonda. Bu sebeple long pozisyon sahiplerine her gün adil bir sermaye ödüyorlar. Aşırı fonlama oranları genellikle Bitcoin için zirveyi veya dibi işaret eder ki mevcut veriler dip için işareti veriyor. Bu da fiyatın yükseleceğinin önemli bir göstergesi olarak okunabilir.
  3. Bitcoin 5.000 dolardan işlem görüyor: Ve son olarak, Bitcoin, Trajan’ın uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir giriş noktası olduğunu düşündüğü 5.000 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner