Yükleniyor...

Bitcoin’in Bu Seviyeyi Görmesi Kısa Vadeli “Altın” Fırsat Olabilir

Bitcoin'in fiyatını baskılayan tasfiyelerin son 24 saat içinde yavaşladı ve boğalar 8.

Bitcoin 13

Bitcoin’in fiyatını baskılayan tasfiyelerin son 24 saat içinde yavaşladı ve boğalar 8.000 dolardaki dip bölgede kayda değer bir alım baskısı kurmalarının ardından BTC’yi kısa vadede 8.600 dolar civarında konsolidasyona girmeye zorlamayı başardılar.

Boğalar bu noktada güçlü olduklarını gösteren işaretler vermiş olsalar da geçtiğimiz haftaki fiyat hareketinin ayıların lehine olduğunu ve yıllık zirvelerin ardından fiyattaki sert düşüşün boğa piyasasını geçersiz kılacak hareketler olduğunu akılda tutmak gerekiyor.

Şimdi en iyi analistler, Bitcoin’in şu anki fiyat bölgesinin üzerinde bulunan oldukça güçlü bir direnç seviyesinin büyük bir tasfiye dalgasına neden olmak için yeterli olabileceğini belirtiyorlar.

Yazım sırasında Bitcoin 8.670 dolardan işlem görüyor. Devam eden tasfiyelerin ilk olarak geçtiğimiz hafta Pazar günü, Bitcoin’in hızlı bir şekilde 10.000 dolar seviyesini denemesinden hemen sonra geldi.

Twitter’daki popüler kripto para analistlerin Crypto Micahël, son tweet’lerinden birinde Bitcoin’in 9.000-9.200 doları yeniden test edebileceğini ve başarısız olunması durumunda 7.500-7.700 dolara doğru sert bir hareket gelebileceğini açıkladı.

Bir başka popüler kripto para analisti Teddy, Bitcoin’in son fiyat hareketinin şu an için boğa piyasasını kesin olarak geçersiz hale getirdiğini ve bu durumun daha fazla olumsuzluğun yaşanacağına inanmasına neden olduğunu söyledi. Analist, ayrıca 9.150 dolara doğru bir hareketin trader’lar için kısa süreli “altın” fırsat olabileceğine ve bu direncin kırılamaması halinde daha büyük kayıplar verilebileceğin dikkat çekti.

https://twitter.com/TeddyCleps/status/1233696593364295680

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner