Yükleniyor...

Bitcoin Büyük Bir Hamle İçin Hazırlanıyor! Bu Sefer BTC’den Ne Bekleniyor?

Bitcoin'in yükselen kama modelinden koptuğu için önemli bir fiyat hareketi göstermesi muhtemeldir.

Bitcoin Büyük Bir Hamle İçin Hazırlanıyor Bu Sefer BTC’den Ne Bekleniyor

Bitcoin’in yükselen kama modelinden koptuğu için önemli bir fiyat hareketi göstermesi muhtemeldir. Artan durum 8.937 dolar seviyesini işaret etse de, BTC’de aşağı yönlü bir hareket olasılığı daha muhtemel görünüyor.

Bitcoin’in volatil durumu BTC yatırımcıları ve meraklıları arasında oldukça alışılmış bir durumdur. BTC, sadece birkaç hafta içinde, yüksek ve düşük seviyeler gördü ve yatırımcılarından milyonlarca dolar silerek bazı trader’ların rekt olmasına sebep oldu.

Bitcoin’in Volatil Durumunun Nedeni

Bitcoin’in ani fiyat hareketlerinin birden fazla nedeni var gibi görünüyor:

  • Mevcut korona virüs pandemisinden kaynaklanan makroekonomik istikrarsızlık.
  • Piyasa manipülatörleri son zamanlarda oldukça aktif görünüyor. Manipülatörlerin kâr rezervasyonu için Bitcoin fiyatlarını salladığı düşünülüyor.
  • Son olarak, Bitcoin yarılanması bir aydan daha kısa bir sürede gerçekleşecek ve bu durum tarihsel olarak fiyatların her iki yönde de gidebileceğini gösteriyor.

 BTC Büyük Bir Düşüşe Hazır Görünüyor

Aşağıdaki günlük grafik, farklı fiyat noktalarında mevcut olan belirli ticaret fırsatlarını vurgulamak için hazırlanmıştır.

  • İki eğilim çizgisi en yüksek ve en düşük seviyeleri belirtiyor. Düşük alçak seviyeleri belirten çizginin, yüksek seviyeleri belirten çizgiden çok daha dik olduğu görülebilir. Bitcoin çok yakında bu yükselen kama modelinden çıkmaya hazırlanıyor.
  • Yükselen kamadan ayrılım iki olası senaryo sunuyor: BTC için yukarı doğru hareket veya aşağı doğru hareket. Mevcut hacim göz önüne alındığında, Bitcoin 4.111 dolara kadar düşebilir. Düşüş olması muhtemeldir, çünkü aralarda güvenilir bir destek bölgesi gözükmüyor.
  • Diğer senaryo, Bitcoin’in bir hamle yapması olabilir, düşük bir ihtimal gibi gözüküyor ancak göz ardı edilemez. Yükseliş durumunda, Bitcoin 7.498,14 dolar seviyesinde sert bir dirençle karşılaşacaktır. BTC geçmişte bu direnç seviyesini defalarca test etmiş ancak her seferinde başarısız olmuştur.
  • Bitcoin direnci geçmeyi başarması durumunda 8.937 dolar seviyesine ulaşma potansiyeli olabilir. Yatırımcılar kesinlikle bu fiyat hareketini çok seveceklerdir. Ancak, mevcut ekonomik koşullar BTC’nin bu hareketine engel olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner