Yükleniyor...

Bitcoin Büyük Bir Ralliden Önce 3.500 Dolara Düşebilir

Coinmarketcap.

Bitcoin Fiyatı 3

Coinmarketcap.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin fiyatı, dünya genelinde ortalama 4.097 doları gördükten sonra bazı büyük piyasalarda 4.027 dolara ve 4.000 doların altına geriledi.

Bitcoin ABD dolarına karşı yüzde 1’in biraz gerisinde kalırken, kripto para piyasasının değerlemesi birkaç saat içinde yaklaşık 142 milyar dolardan 139 milyar dolara geriledi.

3.500 Dolara Düşebilir

CCN’ye konuşan, topluluk tarafından “The Crypto Dog” olarak bilinen tanınmış kripto para analisti ve trader’ı Bitcoin’in kısa vadede 3.500 ABD dolarına düşebileceğini ve piyasa koşullarının son birkaç gün içinde değişebileceğini söyledi. The Crypto Dog şunları söyledi:

Bence hala 35XX doları görebiliriz. Bitcoin pek değişmedi. Son yükseliş önemli bir hareket değildi. Net bir destekle yükseldi, ancak henüz olumlu bir tepki gelmedi. Bu destek devam ederser 4.100 dolar – 4.140 dolar arasına yükselmesini bekliyorum.

Bu haftanın başlarında trader, Bitcoin momentumuna ve yakın zamandaki yukarı yönlü hareketine rağmen hala 3.500 dolara ortasına düşebileceğini söyleyerek ses getirecek bir öngörüde bulunmuş oldu.

Birçok trader ve teknik analist tarafından Bitcoin fiyat eğilimine yönelik ihtiyatlı iyimserlik, muhtemelen BTC’nin son aylardaki performansından kaynaklanıyor.

2018’in sonlarından bu yana Bitcoin uzun bir istikrar döneminden sonra momentumu korumak için mücadele etti. Örneğin, geçtiğimiz yıl Eylül ayından Kasım ayına kadar dar bir aralıkta nispeten sabit kaldıktan sonra Bitcoin fiyatı bir ay içinde 6.395 dolardan 3.236 dolara düştü.

Bu nedenle, teknik açıdan bakıldığında her geçen gün daha fazla trader Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda momentumunu sürdürüp sürdüremeyeceğinden emin değil. Bundan dolayı kripto para piyasasının yukarı yönlü hareketi konusunda temkinli konuşuyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner