Anasayfa Haberler Citi Bank, Kripto Para Projesini İptal Etti

Citi Bank, Kripto Para Projesini İptal Etti

ABD’li bankacılık devi JPMorgan, Şubat ayının ortasında JPM Coin adı verdiği kripto parasını duyurmuştu. Benzer büyük bir kurum ilk kez 2015 yılında küresel ödemelerde kullanmak için kendi kripto parasını test ettiği ortaya çıkmıştı.

Citigroup’un Citicoin olarak adlandırılan Dublin’deki inovasyon laboratuarının projesi banka tarafından resmi olarak hiçbir zaman açıklanmadı. Citicoin, küresel ödeme süreçlerini basitleştirmek için kullanılacaktı. Citicoin projesi JPMorgan’ın JPM Coin’ine çok benziyordu.

Kripto para birimi için yaptıkları testlerle ilgili olarak Citigroup’un inovasyon laboratuvar şefi Gulro Atak CoinDesk’e konuştu. Atak, yaptıkları testler sonucunda tamamen yeni bir Blockchain inşa etmeye odaklanmak yerine, mevcut ödeme ekosisteminde anlamlı bir geliştirme yapmak istediklerini söyledi. Atak, ekosisteme Swift’i eklemeye karar verdiklerini açıkladı.

Proje Temmuz 2015’te başlatılmış ve Citigroup’un İnovasyon Laboratuvarı’ndan Ken Moore, projenin temel olarak dağıtılmış defter teknolojisini görmek için deneme amaçlı olduğunu ve asla resmi olarak duyurulmadığını belirtti.

Ken Moore, Citigroup’un üç Blockchain’li dağıtılmış defter teknolojisini işlettiğini ve sistemlerden geçmek için kullanılan gerçek bir para olmadığını belirtti. Sürecin Bitcoin madenciliğine benzediğini söyleyen Moore, Citicoin olarak kodlanan kripto para biriminin teknolojik olanaklarını analiz ettiklerini kaydetti.

Citicoin projesini iptal eden Citigroup, Blockchain teknolojisi üzerinde çalışmayı bırakmayacak ve Blockchain’in ticaret finansmanındaki kullanımını keşfetmeye devam edecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
62,850.7211.05%