Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri CoinMarketCap'in Kripto Para Endekslerini Nasdaq, Bloomberg ve Reuters Kullanacak

CoinMarketCap’in Kripto Para Endekslerini Nasdaq, Bloomberg ve Reuters Kullanacak

ABONE OL:google-news

Veri sağlayıcısı CoinMarketCap’in sunduğu iki kripto para birimi gösterge endeksi, Nasdaq Küresel Endeks Veri Servisi (GIDS), Bloomberg Terminal ve Thomson Reuters Eikon (Refinitiv) tarafından kullanılacak.

CoinMarketCap’ten 2 Yeni Endeks

CoinMarketCap, endekslerin piyasalar için en kapsamlı kripto veri bilgilerini sunacağını açıkladı. Endekslerin ilki Bitcoin’i (BTC) kapsarken, diğeri piyasa değerine göre ilk 200 kripto para birimini kapsayacak.

Şirket, ilk endekse CMC Crypto 200 Index (CMC200) adını verdi. Bitcoin’i içeren bu endeksin global kripto para piyasasının yüzde 90’ından fazlasını kapsayacağı belirtiliyor. İkinci endekse ise  CMC Crypto 200 ex BTC Index (CMC200EX) adı verildi. İkinci endeks, Bitcoin olmadan piyasanın performansını takip ediyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, şu anda toplam piyasa değerinin yüzde 50’sinden fazlasını elinde bulunduruyor.

CoinMarketCap CEO’su Brandon Chez, “Bu endeksler, kavraması kolay bir formatta kripto para birimi verilerine erişilebilirliği artıracak.” dedi.

CoinMarketCap, Almanya merkezli finans endeksleri sağlayıcısı Solactive ile de ortaklık kurdu. Yapılan çıklamaya göre, Solactive, her iki endeksi de hesaplayacak ve yönetecek. Fiyat verileri ise CoinMarketCap tarafından sağlanacak. Solactive’ın satış müdürü Fabian Colin, CoinMarketCap verilerinin aynı zamanda müşterileri için özel endeksler geliştirme fırsatı sunacağını söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar