Yükleniyor...

Bitcoin Hash Rate Değeri Son 4 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Ağın güvenliğini sağlayan bilgi işlem gücü Bitcoin hash rate değeri, 2018 yılının başından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı.

Bitcoin Hash Rate Değeri

Ağın güvenliğini sağlayan bilgi işlem gücü Bitcoin hash rate değeri, 2018 yılının başından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı.

Blockchain.com’un verilerine göre, Bitcoin hash rate değeri 19 Mart’ta 50.000.000 TH/s’e ulaştı.

Bitcoin Hash Rate Değeri Mart 2019

Bu hash rate değeri, ağı güvence altına alan Bitcoin madencilerinin performansını ölçmeye yarıyor. Basitçe söylemek gerekirse, hash rate değeri ne kadar yüksek olursa Bitcoin’e başarılı bir şekilde saldırmak için o kadar çok kaynak gerekir.

Hash rate değerindeki artış ağa katılan yeni madenciler olduğunu da ortaya koyuyor. Bitcoin madencilik zorluğu bir aydan daha uzun bir süredir nispeten sabit kaldı. Hash rate değeri şu anda yükselmeye devam ediyor ve bundan dolayı önümüzdeki günlerde madencilik zorluk seviyesi için ağın otomatik bir ayarlama yapması kuvvetle muhtemel.

Kripto Para Piyasası Kendine mi Geliyor?

Hash rate değerindeki bu en sonki yükseliş, Bitcoin fiyatındaki düşüş eğiliminin kırılabileceği anlamına geldiği için oldukça önemli. Genel olarak ağ güvenliği, son 4 ayın en yüksek seviyesi olan Kasım 2018’in başından bu yanaki en yüksek seviyelere gelmiş durumda. Ayrıca, Ağustos 2018’de görülen 62.000.000 TH/s’lik tüm zamanların en yüksek seviyesine de yaklaşılıyor.

Hash rate değeri, Bitcoin ağını güvence altına alan madencilerin duyarlılığını yönetmek için de oldukça önemli bir ölçüt. Çünkü madencilerin paralarını fon operasyonlarına yatırmaları için ağın geleceğine güvenmeleri gerekir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Casa CTO’su Jameson Lopp, “Hash rate fiyatı takip ediyor. Bazı insanlar fiyatın hash rate’i takip ettiğine inanıyorlar, ama hash rate sadece -spot- fiyatı takip etmiyor, daha ziyade -spekülatif- gelecekteki fiyatı takip ediyor. Madenciler de spekülatör!” yorumunda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner