Yükleniyor...

Bitcoin, 4.000 Doların Üstündeki Temel Fiyat Direncini Kırmak için Mücadele Ediyor

Üç günlük grafikte, Bitcoin’in (BTC) boğalarının devam eden bir ralliyi zorlamak için 4.

Bitcoin BTC Fiyat Analizi

Üç günlük grafikte, Bitcoin’in (BTC) boğalarının devam eden bir ralliyi zorlamak için 4.040 dolar olan kilit direnci kırmaları gerekiyor.

Piyasa değerine göre bir numara olan öncü kripto para birimi, son dört gündür 3.920 ile 4.020 dolar arasına tutunmuş durumda. 16 Mart’tan bu yana grafikte tersine çevrilmiş veya yutan mumun (Engulfing Bullish Pattern) oluştuğu görülüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi
Bitstamp – BTC/USD

Yutan boğa formasyonu teknik analizde önemli ve güvenilir bir mum grafik formasyonudur. Sert bir düşüşün ardından satışlar önce azalmaya başlar. Ardından piyasada düşüşün etkisi azalır ve alıcılar piyasaya hâkim olur. Bir önceki kırmızı mumdan daha uzun yeşil bir mum oluşur ve bu muma yutan boğa formasyonu adı verilmektedir.

Bu mumun oluşumu bir yükseliş sinyali olarak kabul ediliyor. Trader’lar şu anda mumun dikkat çekici bir yükseliğe ulaşarak ikna edici hale gelerek yükseliş eğilimini onaylamasını bekliyorlar.

Göstergeyi onaylamak için 4.040 doların üzerinde bir duraksamanın yaşanması gerekiyor. Böyle bir durum 27 Şubat’ta oluşan uzun kuyruklu doji mumunun öne sürdüğü kısa vedeli yükseliş görünümünü daha da güçlendirecek ve 4.200 dolar seviyelerinin yeniden test edilmesine olanak tanıyacak.

Bitstamp verilerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 3.999 dolar. CoinMarketCap’in verilerine göre ise Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 4.049 dolar ve son 24 saatlik değişim negatif (-%0,14).

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner