Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Analizler Bitcoin, 4.000 Doların Üstündeki Temel Fiyat Direncini Kırmak için Mücadele Ediyor

Bitcoin, 4.000 Doların Üstündeki Temel Fiyat Direncini Kırmak için Mücadele Ediyor

ABONE OL:google-news

Üç günlük grafikte, Bitcoin’in (BTC) boğalarının devam eden bir ralliyi zorlamak için 4.040 dolar olan kilit direnci kırmaları gerekiyor.

Piyasa değerine göre bir numara olan öncü kripto para birimi, son dört gündür 3.920 ile 4.020 dolar arasına tutunmuş durumda. 16 Mart’tan bu yana grafikte tersine çevrilmiş veya yutan mumun (Engulfing Bullish Pattern) oluştuğu görülüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi
Bitstamp – BTC/USD

Yutan boğa formasyonu teknik analizde önemli ve güvenilir bir mum grafik formasyonudur. Sert bir düşüşün ardından satışlar önce azalmaya başlar. Ardından piyasada düşüşün etkisi azalır ve alıcılar piyasaya hâkim olur. Bir önceki kırmızı mumdan daha uzun yeşil bir mum oluşur ve bu muma yutan boğa formasyonu adı verilmektedir.

Bu mumun oluşumu bir yükseliş sinyali olarak kabul ediliyor. Trader’lar şu anda mumun dikkat çekici bir yükseliğe ulaşarak ikna edici hale gelerek yükseliş eğilimini onaylamasını bekliyorlar.

Göstergeyi onaylamak için 4.040 doların üzerinde bir duraksamanın yaşanması gerekiyor. Böyle bir durum 27 Şubat’ta oluşan uzun kuyruklu doji mumunun öne sürdüğü kısa vedeli yükseliş görünümünü daha da güçlendirecek ve 4.200 dolar seviyelerinin yeniden test edilmesine olanak tanıyacak.

Bitstamp verilerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 3.999 dolar. CoinMarketCap‘in verilerine göre ise Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 4.049 dolar ve son 24 saatlik değişim negatif (-%0,14).

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar