Anasayfa Altcoinler Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin Cash (BCH) Destekçileri Endişe İçerisinde

Bitcoin Cash (BCH) Destekçileri Endişe İçerisinde

Bitcoin Cash (BCH) destekçileri yakın zamanda önerilen bir madencilik vergisinin “merkezi yolsuzluğa” ve nihayetinde BCH’nin ölümüne yol açacağından korkuyor. Geçtiğimiz çarşamba günü, madencilik havuzu BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer, BCH gelişimini finanse etmek için yeni bir teklifte bulundu. “Kısa vadeli” strateji, madencilerin çıkardıkları BCH’lerin yüzde 12,5’inin Hong Kong’da bir yerde bulunan merkezi bir fona yönlendirilmesini içeriyor. Bu “Altyapı Finansman Planı”, BCH’nin finanse edilmesinde topluluk eylemsizliğin yanı sıra kurumsal finansmana aşırı bağımlılık kaygılarının da ortaya çıkaracağını iddia ediyor.

Bu öneri Bitcoin Cash topluluğunun bazı üyeleri tarafından öfkeyle karşılandı. Destekçiler bunun ağa ciddi bir saldırı olduğunu dile getirdi. Reddit’te bu fonla mücadele etme amacıyla açılan başlıkta bir kullanıcı “Sözde önerilen altyapı fonunun Bitcoin Cash gelişiminin düşmanca ele geçirilmesidir. Bu değişiklik bir truva atıdır” ifadelerini kullandı. Annapurna adlı kullanıcı buna müsaade edilmemesi gerektiğini söyledi.

Reddit’te yazının devamında “Bu plan geliştiricileri desteklemekle ilgili değil, bu plan gelecekte diğer madencilerden çalmakla ilgili. Bu geliştirme fonlarını kontrol eden herkes güçlü olacak. Bu kuruluş istedikleri değişiklikleri yapabilecek, istemediklerini protokol geliştirmeden hariç tutabilecektir” dendi.

Bitcoin Cash İçin Merkezi Yolsuzluk ve Kontrol

Plan şu anda Bitcoin Cash’in BTC de dahil olmak üzere en önemli madencilik havuzlarından beşini desteklemektedir. Antpool, BTC.com, ViaBTC, Bitcoin.com ve BTC.TOP olmak üzere bu havuzlar BCH hashrate’inin yüzde 32,5’ini oluşturuyor.

Şimdilik konuyla alakalı neler yaşanacağı belirsiz. Fonun kim tarafından yönetileceği de henüz belli değil. Destekçiler bunun onaylanması halinde merkezi yolsuzlukların yaşanacağını dile getiriyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,171TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar