Yükleniyor...

Bitcoin Cash Fiyatı Hard Fork Öncesi Yükselmeye Başladı!

İki büyük kripto şirketi 15 Temmuz'da gerçekleşmesi planlanan BCH Hard Fork'u için planlarını açıklamasının ardından Bitcoin Cash fiyatı yükselmeye başladı.

Bitcoin Cash Hard Fork

İki büyük kripto şirketi 15 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanan BCH Hard Fork’u için planlarını açıklamasının ardından Bitcoin Cash fiyatı yükselmeye başladı.

Kripto pazarının çoğunda olduğu gibi, son haftalarda Bitcoin Cash’de alışılmadık bir şekilde istikrarlıydı ve dördüncü büyük kripto para birimi en yüksek 425 dolar civarında işlem görüyordu. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra Bitcoin Cash’in fiyatı 450 doların üzerine sıçradı ve 465 dolar seviyesini görmesinin ardından 470 dolara kadar çıktı. Şu anda Bitcoin Cash’in fiyatı 460 dolar seviyelerinde.

Bitcoin Cash BCH Fiyatı Ralli

En büyük 100 kripto para arasında ikinci en iyi performans gösteren Bitcoin Cash, değerini son 24 saatte yüzde 10’dan fazla oranda artırmış durumda.

Büyük kripto şirketlerinden Bitcoin.com ve Binance, yaklaşan Bitcoin Cash yazılımındaki Hard Fork’a nasıl bir yaklaşım göstereceklerini gösteren iki ayrı açıklama yaptı..

Hard Fork ile ağda ne gibi bir teknolojik geliştirme yapılacağına dair derin bir anlaşmazlık söz konusu. Bu durum doğal olarak doğrudan BCH yatırımcılarını etkiliyor.

Bugün hem Binance hem de Bitcoin.com Roger Ver’in sahip olduğu BCH tanıtım sitesi Craig Wright bağlantılı firma nChain ve madencilik havuzu operatörü CoinGeek’in alternatif müşteri sürümünü değil, geliştirme ekibinin Bitcoin ABC tarafından desteklenen BCH sürümünü destekleyeceğini duyurdu.

Bitcoin.com, madencilik havuzu, cüzdanı, blok explorer ve diğer hizmetlerin fork uyumlu Bitcoin ABC istemcisini çalıştıracağını açıkladı. Eşzamanlı olarak bu hizmetler, bir uzlaşmaya aracılık etmeyi ve madencilerin aktif hale getirmek istedikleri bireysel güncellemeler için oy kullanma fırsatı vermeyi amaçlayan Bitcoin Unlimited’ın en son müşterisi olacak.

Binance’ın duyurusu biraz daha üstü kapalıydı. Kripto para borsası Bitcoin Cash Hard Fork’unu destekleyeceğini açıkladı, ancak hangi yazılım istemcisini destekleyeceğini belirtmedi. Bununla birlikte önemli olan kullanıcılara Hard Fork için resmi bir duyurunun yapılmasıydı.

Bu açıklamalar 15 Kasım’daki BHC Hard Fork’u etrafındaki belirsizliği ortadan kaldırmak için yeterli değil. Devler, BCH altyapısı sağlayan ABC’nin ardında yer almaya devam edecek olursa belirsizlik nispeten son bulabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner