Yükleniyor...

Bitcoin Cash’de ki Muhteşem Artış

Bugün haberini yaptığımız Bitmain'in halka arzı şuanda Bitcoin Cash'e yaramış gözüküyor.

bitcoin cash gune yukselisle basladi

Bugün haberini yaptığımız Bitmain’in halka arzı şuanda Bitcoin Cash’e yaramış gözüküyor. Bugün piyasalarda büyük hareketlilik olmasa da Bitcoin Cash yaklaşık olarak %25’lik bir artış sağladı. Kripto paraların toplam pazar değeri ise 215 milyar $ seviyesinde.

Kripto para alanında saygı duyulan bir analist olan Crypto Dog, Bitcoin pazarında kısa süreli de olsa bir ralli yaşanacağını ve pazarda ki fiyatların bir süre daha artacağını belirtti.

Bu hafta ise Mike Novagratz’ın da aralarında bulunduğu birçok yatırımcı ve uzman ise Bitcoin’in için en önemli seviyenin 6,600 $ olduğu ve bu noktada bir direnç yaşandığını belirtti. Bitcoin şuanda 6,520 ile 6,440 $ arasında seyrediyor. Yine 26 Eylül’de olduğu gibi 4 milyarlık anlık bir yatırımın gelmesi bahsedilen rallinin başlangıcını verebilir.

18 saat önce fiyat 6,550 $ seviyesindeydi ve şuanda ufak bir düşüş yaşanıyor ve fiyat 6,513 $ seviyesinde seyrediyor. 6,500 bölgesinden ayrılmanın sonucunda 6,000 $ seviyesi hiçte uzak değil.

Bitcoin’de bu denli bir artışın olması durumunda ise Ripple, Ethereum ve Bitcoin Cash’de kısa vadeli bir durgunluk yaşaması muhtemel çünkü Ripple ve Bitcoin Cash zaten son haftada hızlı bir şekilde yükseliş yaşadı ve doygunluk noktasına ulaşıldı.

Düşük hacimli Bitcoin’in tüccarlar içinde bir sorun olduğu ortada. Eğer gerekli destek gelmez ve hareket bu şekilde devam ederse 6000 değil fakat 5,400 $ çok daha yakın bir seviye.

Jetonların Durumu

Son 2 haftadır birçok coin ve jeton Bitcoin’den daha iyi performans sergiledi. Tabi ki yatırımların çoğunun Bitcoin’de olması sebebiyle pazarında kaderi Bitcoin’in elinde. Diğer coinlerin ve jetonların durumu ise Bitcoin’in yaşayacağı ralliye bağlı.

XRP ve Bitcoin Cash’de ki dalgalanma olumlu karşılansa da bunun geçici bir durum olduğu da birçok uzman tarafından belirtildi. Ethereum ile Ripple arasında ki boşluk ise 1 milyar dolar daha arttı.

Son hafta yaşanan gelişmelerin tahmin dışı olması sebebiyle şuanda büyük yatırımlar yapmak oldukça riskli. Değerli okuyuculara tavsiyemiz, jetonlardan ve coinlerden ziyade Bitcoin’i takip etmeniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner