Yükleniyor...

Bitcoin Diamond Nedir?

Bitcoin Diamond, hızlı işlemler, düşük ücretler ve kapsamlı madencilik imkanı sunmayı amaçlayan bir Bitcoin fork'udur.

Bitcoin Diamond

Bitcoin Diamond, hızlı işlemler, düşük ücretler ve kapsamlı madencilik imkanı sunmayı amaçlayan bir Bitcoin fork’udur. Kasım 2017’de meydana gelmiştir. Bitcoin Diamond, ilk piyasaya sürüldüğünde 28 borsada birden listelenmişti. Bitcoin Diamond, Bitcoin’e dair bazı sorunları çözmek için ‘Daha iyi Bitcoin’ sloganıyla yola çıktı.

Bitcoin Diamond (BCD), kullanıcılarına Bitcoin’in sunduğu hizmetleri daha kaliteli ve daha etkili bir biçimde sunmayı hedefleyen yenilikçi bir projedir. Bitcoin Diamond (BCD), Bitcoin ağına birtakım yenilikler sağlamaktadır. Bu yeniliklerden en bilindikleri arasında Bitcoin madenciliği gelmektedir. BCD, madencilik faaliyetlerinin herkes için ulaşılabilir olmasını hedefliyor. 

Bitcoin (BTC) ağından ayrılan Bitcoin Diamond (BCD) belirli özellikler bakımından orijinaliyle farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkların başında hiç şüphesiz madencilik ile ilgili durumlar yer alıyor. Kullanıcıların BCD ile GPU kullanarak madencilik yapması mümkündür. Blok boyutları ise BTC’nin yaklaşık 8 katı büyüklüğünde olan BCD ağı çok daha fazla işlem kapasitesi sunuyor. Ağda SegWit desteği de Lightning özelliği der yer alıyor. Kullanılan algoritma ise Proof of Work (PoW) olarak ifade ediliyor.

BNB

Bitcoin Diamond, özelliklerini şu şekilde inceleyebiliriz:

  • İlk olarak Bitcoin Diamond, Bitcoin’den daha hızlı bir şekilde çalışmaktadır. BTC ağı, saniyede yalnızca bir avuç işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Bitcoin Diamond’da ise saniyede 100 işlem gerçekleştirme potansiyeline sahiptir.
  • İşlem hızına ek olarak Bitcoin Diamond çok daha düşük işlem ücretleriyle çalışır. Bu, özellikle düzenli Blockchain işlemleri yapan kullanıcılar için büyük bir artıdır.
  • Bitcoin’in aksine gizliliğe son derece önem vermektedir. Kullanıcıların tüm işlemleri ve cüzdan bakiyeleri anonim tutulabilmektedir. 
  • Bunlara ek olarak BCD, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasıyla ağını güvence altına almaktadır.
  • BCD madenciliği yapmak isteyen kullanıcılar, GPU ve ASIC madenciliği gibi çeşitli yollarla token’ı elde edebilir.

Bitcoin Diamond coin büyük ve popüler kripto para borsalarında listelenmektedir. Şu anda KuCoin, Huobi Global, Gate.io, OKX ve HitBTC borsalarında işlem görmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner