Yükleniyor...

Elektrik Sağlayıcısı, Kripto Madenciliğini Hedef Aldı

Britanya Kolumbiyası'nda devlete ait elektrik sağlayıcısı, kripto para madencilerinden gelen yeni elektrik bağlantısı taleplerini durduracak.

Elektrik Saglayicisi Kripto Madenciligini Hedef Aldi

Britanya Kolumbiyası’nda devlete ait elektrik sağlayıcısı, kripto para madencilerinden gelen yeni elektrik bağlantısı taleplerini durduracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto kışının zorlu geçtiği günlerde, kripto para madencileri de zorlu süreçlerden geçiyor. Birçok kripto madenciliği şirketi, FTX olaylarını da gerekçe göstererek iflas bildiriminde bulundu. En büyük kripto madencilik şirketlerinden Compute North, Bölüm 11 iflası ile gündemde bomba etkisi yarattı. Tüm bu gelişmelerin ortasında, Britanya Kolumbiya‘da devlete ait bir elektrik hizmet sağlayıcısından hamle geldi. Elektrik şirketi, kripto para madencilerinden gelen yeni elektrik bağlantısı taleplerini durdurma kararı aldı.

Kanada’nın Bir Eyaletinde, Kripto Madenciliğine Odaklanıldı

Kanada’nın en batısında bulunan Britanya Kolumbiyası eyaleti, kripto madenciliği konusunda atılan adımlar ile dikkat çekiyor. Eyalette bir elektrik hizmet sağlayıcısı, kripto madenciliğine yönelik yeni elektrik bağlama hizmetini durdurdu. Karar, 18 ay sürecek şekilde alındı.

Britanya Kolumbiyası, kripto madenciliğine yönelik operasyonlarına yönelik gerekçelerini de belirledi. Eyalet, askıya alma operasyonlarının temiz enerjiye ve iş yaratmaya öncelik vereceğini düşünüyor.

Bakanlık durumun, eyalette yaklaşık 570 bin eve ve 2.1 milyon elektrikli arabaya güç sağlamak için gereken enerjiye denk olduğunu savundu.

BC Hydro isimli devlete ait elektrik dağıtıcısı, yeni kripto madencilerine hizmet vermeyecek. Karar öncesinde hizmet verdiği ve onayda bekleyen 6 madencilik şirketi bu durumdan etkilenmeyecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x