Yükleniyor...

Bitcoin Dolandırıcıları Google’ın Twitter Hesabını Hack’ledi!

Google, Twitter'da yaygın olan "hediye Bitcoin" dolandırıcılığının en sonki kurbanı oldu.

Bitcoin Dolandırıcıları Twitter Google Hack

Google, Twitter’da yaygın olan “hediye Bitcoin” dolandırıcılığının en sonki kurbanı oldu. Dün akşam saatlerinde çevrimiçi arama devinin verimlilik uygulaması ve araçları Suite’ın (G Suite) Twitter hesabı hack’lendi. Hack’lenen hesap sözde hediye Bitcoin reklamı yapmak için kullanıldı.

Google Suite Twitter hesabından “Google tüm topluluğa 10.000 Bitcoin (BTC) veriyor! Dünyanın en büyük kripto hediyesini vermeye karar verdik! Şimdi Gsuite’de kripto para kullanarak ödeme yapabilirsiniz.” tweet’i atıldı.

Google G Suite Bitcoin Hack

Diğer benzer Twitter hediye kripto para dolandırıcılığı gibi, dolandırıcılar açıkça kripto para talebinde bulunmuyorlardı. Ancak atılan tweet’teki talimatları yerine getiren kullanıcılardan adres doğrulaması için 0.1-2 BTC arasında gönderim talep ediyorlardı. Hesabın doğrulanmasının ardından yatırılan tutarın geri iade edileceği söylesen de kripto para işlemlerinin geri alınamaz olmasından dolayı kurbanlar aldatmacaya düşerlerse Bitcoin’lerini geri almayı bekleyemezler.

G Suite’in Twitter hesabının hack’lenmesi ABD’li perakende devi Target’a benzer olayın meydana gelmesinden saatler sonra gerçekleşti. Perakendeci debi olayı doğruladı ve Twitter hesabının kontrolünü yaklaşık 30 dakika boyunca kaybettiğini belirtti.

[bkz id=”5711″]

G Suite’in hack’lenmesi olayında yaşandığı gibi dünyanın en büyük perakendeci devinin hesabından da hediye Bitcoin mesajı paylaşıldı. Target’ın hesabında paylaşılan hediye Bitcoin sayısı ise G Suite’in yarısı kadar, 5.000 adetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner