Yükleniyor...

Bitcoin dominasyonu son iki yılın en yüksek noktasını gördü

Lider kripto para, piyasanın yüzde 48,85'ini ele geçirmeyi başardı.

btc

Lider kripto para, piyasanın yüzde 48,85’ini ele geçirmeyi başardı.

The Block’un verilerine göre Bitcoin, yüzde 48.85’lik hakimiyet seviyesine ulaşarak, Nisan 2021’den beri en yüksek seviyeye ulaştı.

Bitcoin hakimiyeti, 2023 yılından beri istikrarlı bir biçimde yükselerek, yüzde 38’den yüzde 48,85’e ulaştı. Hakimiyetteki bu artış, Bitcoin’in yılın ilk günlerinden bu yana yaklaşık yüzde 81 oranında yükselişine bağlanabilir.

The Block Research’ten Rebecca Stevens’a göre lider kripto paranın hakimiyetini artırması mevcut piyasa koşullarından güçlü kalmaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

“Enflasyon problemleri, jeopolitik riskler ve giderek partizanlaşan bir ABD hükümeti, riskleri minimalize etmek isteyen yatırımcıların üzerinde baskı yaratıyor.
Bununla birlikte Bitcoin’in spot ETF’lerinin onaylanma ihtimali her zamankinden daha yakın görünüyor. Bu, Bitcoin’in kripto para sektöründe hakimiyetini artırmasına yardımcı oluyor”

Lider kripto para Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 30.000 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner