Yükleniyor...

Bitcoin ve altcoinler uçuşa geçti! Haftalık piyasa analizi

Bitcoin'in değeri, ABD borsasındaki düşüşe rağmen yüzde 3,30 artarak 29 bin 190 dolara yükseldi ve geçen hafta yüzde 8'lik bir büyüme kaydetti.

bitcoin 5

Bitcoin’in değeri, ABD borsasındaki düşüşe rağmen yüzde 3,30 artarak 29 bin 190 dolara yükseldi ve geçen hafta yüzde 8’lik bir büyüme kaydetti. Bu artış, Mudrex’ten Edul Patel’in Aralık ayına kadar olası faiz istikrarına atfettiği bir trend olan 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisinin yüzde 4,97’ye yükselmesiyle aynı zamana denk geldi.

Bitcoin’in yanı sıra Ether, Binance Coin, Cardano, Dogecoin, Litecoin, Tron, Polygon, Leo Avalanche, Stellar Monero Cosmos ve Uniswap gibi diğer kripto para birimleri de kar kaydetti. Ether yüzde 2,23 kazanç elde ettikten sonra bin 584 dolardan işlem gördü.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerlemesi son 24 saatte yüzde 2,93 artarak 1,11 trilyon dolara ulaştı. Bu önemli artış, çeşitli kripto para birimlerindeki kazanımlardan ve kripto dünyasındaki diğer önemli olaylardan kaynaklandı. Söz konusu etkinliklerden biri de Chainlink’in staking v0.2 lansmanını duyurması oldu.

Bir diğer önemli gelişme ise SEC’in Ripple Labs’e yönelik suçlamalarının düşürülmesiydi ve bu da XRP’nin değerinde yüzde yedilik bir artışa yol açtı.

Kripto pazarındaki bu genel olumlu eğilime rağmen bazı kripto para birimleri kayıplar kaydetti. Bunlar arasında Tether, Solana, Braintrust, Circuits of Value, Bitcoin Cash, Shiba Inu ve Binance USD yer aldı.

Bu haftanın piyasa hareketleri, ekonomik belirsizlikler ve değişen para politikaları nedeniyle kripto para birimlerine olan ilginin ve yatırımın devam ettiğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner