Yükleniyor...

Bitcoin Düşüşte! Piyasada Son Durum – 24 Ağustos 2022

Kripto para piyasaları haftaya ufak yükselişlerle başlamıştı, kripto para piyasalarının TradingView verilerine göre toplam hacmi yüzde 1,27 düşerek 1 trilyon dolar psikolojik destek seviyesine geldi.

Bitcoin Dususte Piyasada Son Durum 24 Agustos 2022

Kripto para piyasaları haftaya ufak yükselişlerle başlamıştı, kripto para piyasalarının TradingView verilerine göre toplam hacmi yüzde 1,27 düşerek 1 trilyon dolar psikolojik destek seviyesine geldi. Hacmin düşmesi kripto para piyasasında düşüşlere sebep olmaya devam ediyor. Kısa çaplı düşüş ve yükselişler piyasayı zorluyor. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Bitcoin‘de son durum ne? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 1’lik düşüşle başladı. Geçtiğimiz günlerde 20 bin dolar desteğinden tepki alan Bitcoin, seyrine destek bölgesinin üzerinde devam etmekte. Bitcoin‘in 20 bin dolar desteğini denemiş ve tepki almış olması piyasadaki başka varlıklarda da düşüşe sebep oldu. Bitcoin şu anda kritik desteğinin üzerinde kararsız seyrine devam ediyor.

btc 4 saatlik 8
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için bir sonraki hedef 22 bin dolar seviyesi. Piyasada gördüğümüz bu hacimsiz hareketlere rağmen Bitcoin’in 20 bin dolara tutunması oldukça önemli. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 21 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ETH, güne yüzde 2,44’lük düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi kararsız seyrettiği fiyat bandında güne düşüşle başladı. Ethereum’un şu anda bulunduğu fiyat bölgesi 1500 dolar desteğinin üzerisi. Grafikte de görüldüğü gibi bu seviyeden bir tepki aldığını görebiliyoruz. Ethereum’un bu ara banttaki minör direnci olarak 1650-1700 bölgesini gösterebiliriz.

eth 4 saatlik 8
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1800 dolar seviyesi diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano’daki (ADA) Son Durum

En popüler 8. kripto para birimi olan Cardano (ADA), piyasadaki düşüşten ve dolara kaçıştan ciddi derecede yara aldı. ADA güne yüzde 2 düşerek başladı. Cardano bulunduğu bölge itibariyle desteğinin üstünde seyrine devam ediyor. Cardano’daki bir sonraki destek 0.42 dolar bölgesi diyebiliriz. Bir sonraki direnç ise 0.48 dolar bölgesi diyebiliriz.

ada 4 saatlik 1
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano’nun fiyatı yazı yazıldığı an itibariyle 0.45 dolar.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner