Yükleniyor...

Bitcoin Düşüyor: Kripto Para Piyasası Ne Durumda?

Bitcoin (BTC), 22 bin dolar seviyesine düşerek yatırımcılarda panik havası yarattı, güncel olarak kripto para piyasası ne durumda?

analiz

Bitcoin (BTC), 22 bin dolar seviyesine düşerek yatırımcılarda panik havası yarattı, güncel olarak kripto para piyasası ne durumda?

BTC son zamanlarda gelen Fud haberler ile birlikte düşüşe geçmişti. Özellikle de fiyat bakımından doygunluğa gelen BTC, 25.000 dolar seviyesini aşamamasından bu yana düşüş gösteriyor. BTC tarafında yükselen trend yapısının bozulmasıyla fiyatta çöküş gerçekleşti. 22.000 dolar seviyesine anlık olarak düşüş gerçekleştiren BTC, kripto piyasasını tamamen sarsmış durumda.

Bitcoin için Piyasa Değer Analizi 

BTC, güncel olarak 432 milyar dolar piyasa değerinden destek bulmuş durumda. Fiyatta yaşanan ciddi düşüş sonrası, BTC piyasa değeri de ana desteğine gelmiş durumda. Olası yükseliş senaryolarının konuşulması için ise, BTC piyasa değerinin 440 milyar dolara hareket etmesi beklenebilir. BTC fiyatında yaşanabilecek olumsuz durumlar ise, BTC piyasa değerinde 417 milyar dolar seviyesine kadar geri çekilmelere yol açabilir.

Ekran Resmi 2023 03 03 10.50.31

Altcoin’ler için Piyasa Değer Analizi

Altcoin’ler için 4 saatlik piyasa değer analizine bakıldığında ise, 107.6 milyar dolar piyasa değerinin destek olarak çalıştığı gözlemleniyor. Altcoin’ler fiyatında yükselişlerin gözlemlenmesi için, ilk olarak 114.8 milyar dolar piyasa değeri üzerinde kalıcık beklenebilir. Yaşanabilecek olası düşüş senaryosunda ise, altcoin piyasa değerinde 100.8 milyar dolar piyasa değerine geri çekilmeler söz konusu olacaktır.

Ekran Resmi 2023 03 03 10.56.12

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner