Yükleniyor...

Bitcoin Düşüyor! Piyasada Son Durum – 26 Ağustos 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 0,88 düşerek 1 trilyon dolar psikolojik desteğine geri geldi.

Bitcoin Dusuyor Piyasada Son Durum 26 Agustos

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 0,88 düşerek 1 trilyon dolar psikolojik desteğine geri geldi. Hacmin düşüşü kripto para piyasasında ufak çaplı düşüşlere neden oldu. Ufak çaplı düşüş ve yükselişler piyasayı zorlamaya devam ediyor. Bugün saat 17.00’de FED başkanının yapacağı açıklama kripto para piyasasında hareketlere neden olabilir. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana‘daki (SOL) fiyat hareketini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Bitcoin‘de son durum ne? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Solana‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 0,6’lık düşüşle başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin 20 bin dolar desteğinden tepki almıştı, ardından ise 21 bin dolar bölgesini deneyen BTC, buradaki direnci geçemedi. Bitcoin‘in 20 bin dolar desteğini denemiş ve tepki almış olması piyasadaki başka varlıklarda da düşüşe sebep olmuştu. Bitcoin şu anda kritik desteğinin üzerinde kararsız seyrine devam ediyor.

btc 4 saatlik 10
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için bir sonraki hedef 22 bin dolar seviyesi. Piyasada gördüğümüz bu hacimsiz hareketlere rağmen Bitcoin’in 22 bin dolara tutunması piyasa açısından oldukça önemli olacak. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 21 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH, güne yüzde 1,9’luk düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi kararsız seyrettiği fiyat bandında güne düşüşle başladı. Ethereum’daki grafik de Bitcoin’e benzer halde. Ethereum da bir üst direncini denemiş ve tepki almış durumda.Dün 1700 dolar seviyesini deneyen Ethereum direncini aşamayıp 1650 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum’un bu ara banttaki minör direnci olarak 1650-1700 bölgesini gösterebiliriz.

eth 4 saatlik 10
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1800 dolar seviyesi diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.650 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Solana (SOL) Son Durum

Piyasanın en popüler 9. coini olan Solana, güne yüzde 1,7 düşerek başladı. Solana bulunduğu alan itibariyle destek ve direnç arasında yoluna devam ediyor. SOL, dün destek bölgesine kadar geldi ancak buradan bir tepki yedi ardından ise şu an bulunduğu fiyat bölgesine geriledi. Solana şu anda destek bölgesinde duruyor diyebiliriz. Solana‘nın fiyat bölgesine en yakın destek 34 dolar bölgesiyken en yakın direnç bölgesi ise 39 dolar bölgesi diyebiliriz.

sol 4 saatlik 3
Solana’nın 4 saatlik grafiği

Solana (SOL) yazı yazıldığı an itibariyle 34 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner