Yükleniyor...

Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’ten XRP Açıklaması

Önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, BTC ve XRP'ye yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, BTC ve XRP’ye yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

FOX Business Network’de The Claman Countdown programının sunucusu Liz Claman’ın podcast’ine konuk olan Peter Schiff, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Euro Pacific Capital CEO’su ve Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, en yüksek piyasa değerine sahip beşinci kripto para birimi XRP’nin SEC’in iddia ettiği gibi bir menkul kıymet olduğunu belirtti.

Bence Ripple’ın bir menkul kıymet olduğu çok açık çünkü tüm XRP token’ları Ripple Labs tarafından basıldı ve şimdi bu token’lar için değer yaratmaya çalışıyorlar.

Öte yandan Peter Schiff, SEC’in Ripple’ın ardından bir sonraki hedefinin Bitcoin olacağı konusunda kendinden oldukça emin. Peter Schiff şunları kaydetti:

XRP’nin Bitcoin gibi olmadığını söylemiyorlar, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylüyorlar. Kayıt olmaları gerekiyordu, kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştiriyorlar. SEC’in nihayetinde Bitcoin’e karşı da aynı iddialarda bulunacağına inanıyorum. Bitcoin gerçek bir emtia değil.

Ancak Peter Schiff’in iddialarının aksine finansal düzenleyicilerin Bitcoin’in menkul kıymet olmadığı konusunda hemfikir. SEC geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak Bitcoin’in menkul kıymet olup olmadığına ilişkin endişelere son vermişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x