Yükleniyor...

Bitcoin En İyi Teknolojik Başarı Ödülünü Kazandı – TechCrunch Ödülleri

TechCrunch En İyi Teknolojik Başarı Ödülü'nün sahibi, bu yıl Bitcoin oldu.

TechCrunch En İyi Teknolojik Başarı Ödülü’nün sahibi, bu yıl Bitcoin oldu. Teknoloji ödüllerinin 7. Yılının San Francisco’da düzenlendiği gece; TechCrunch, Gigaom ve VentureBeat tarafından düzenlendi.

TechCrunch okuyucuları Bitcoin’i oylamasına rağmen, kurucu Satoshi Nakamoto ödülü almak için orada değildi. Onun yerine Bitcoin Foundation başkanı Peter Vessenes ödülü aldı.

TechCrunch’ın ödül gününde yaptığı açıklama şöyle:

“Madem Bitcoin’i yaratan kişi burada değil, o halde ödül Bitcoin fikrine ve Bitcoin protokolünün gelişmesi için sıkı bir şekilde çalışan kişilere ait. Bu aynı zamanda Bitcoin’in finansal yönlerini açıklayan ekonomistler için de yeni bir ortam yarattı.”

Fakat Bitcoin bu ödülü kazanmasına rağmen, Bitcoin için oldukça çalkantılı bir dönem hüküm sürmekte. Her şeyin başlangıcı olarak görülen Charlie Shrem’in tutuklanması, Çin ve Rusya’nın Bitcoin’i yasaklaması (Aynı zamanda BTC-e’nin Ruble’den desteğini çekmesi) ve son olarak Mt.Gox’un yaşadığı problemler, Bitcoin’i sıkıntılı bir sürece doğru sürükledi.

Bunların yanında, Bitcoin için güzel haberler de bu haftadan itibaren gelmeye başladı. Son olarak Microsoft, Bing Arama Motoru Döviz Hesaplama eklentisine Bitcoin’i de ekledi. Dijital para ile ilgili gelişen teknolojiler de bu iyi haberlerin arasında bulunuyor.

Ödül Bitcoin Kullanıcılarını Cesaretlendirir

Bitcoin, kazandığı bu ödül ile takipçilerini ve kullanıcılarını oldukça sevindirdi. Türkiye’deki sosyal medya sitelerinden takip ettiğimize göre de, Bitcoin kullanıcıları ve takipçileri yavaş yavaş artmakta.

PwC Yönetim Danışmanlığı firmasının Bitcoin ve dijital para birimleri ile ilgili yayınladığı pozitif yöndeki raporlar da dijital para birimlerini destekler cinsten. Bitcoin fiyatı hâlâ dalgalanmalar göstermekte fakat, Son zamanlarda medyada, Bitcoin’in fiyatındaki gelişmeler üzerine değil, daha çok dijital para birimlerinin sağladı teknolojiler konuşulmakta.

Dijital para birimleri sayesinde ortaya çıkan yeni teknolojilerin haberlerini, e-bültenimize katılarak, CoinKolik aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Resim, TechCrunch sitesinden alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner