Yükleniyor...

Bitcoin Fiyat Analizi: 4.000 Dolar Yeniden Test Edilebilir

Hafta sonunda bazı kripto paralar yükselse de yeni haftayla birlikte en büyük 10 kripto para yeniden düşüşe geçti.

Bitcoin Fiyatı 1

Hafta sonunda bazı kripto paralar yükselse de yeni haftayla birlikte en büyük 10 kripto para yeniden düşüşe geçti. CoinMarketCap’in verilerine göre, düne göre en büyük kaybı yaşayan kripto para yüzde 27 ile Tezos (XTZ).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in (BTC) birkaç gündür süren yatay trendi piyasa payını olumlu yönde etkilemezken, endeks 7 günde neredeyse hiç değişmeden kaldı ve yazım sırasında yüzde 63,6 seviyesinde seyrediyor.

BTC/USD’de 6.000 Dolar Kırılamadı

Dün en büyük kripto paranın 6.000 dolar seviyesini kırmaya çalıştığına tanık olduk ancak günlük mum uzun bir fitil ile kapandı. Bitcoin, 7 günde değerinin yüzde 43’ünü kaybederken yazım sırasında 4.654 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi - 1

Saatlik grafikte, Bitcoin’in 6.000 doları kırma girişiminden sonra daha da düştüğü açık bir şekilde görülüyor. Ticaret hacmi analizine bakıldığında ise alıcı olmadığını ve oranın yavaş yavaş 4.500 dolara kaydığı ise önemli bir detay. Bu durumu düşen MACD göstergesi çizgileri de onaylıyor.

Bitcoin Fiyat Analizi - 2

Daha büyük grafikte ise Bitcoin’in düşen kanalda işlem görmeye devam ettiği ve düşüş trendinin her yukarı yönde sıçrama denmesinin ardından daha güçlü hale geldiği dikkat çekiyor. Yukarıda da belirtildiği gibi, günlük mum uzun bir fitil ile kapandı ve bu büyük bir düşüş sinyali. Şu anda uzun vadeli düşüş trendi değişmeden kalırken en yakın güçlü direnç bölgesi 4.000 dolar seviyesi. Buranın altında bir kırılım ise daha büyük kayıplara neden olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x