Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Gün İçerisinde %3,05’lik Düşüş Yaşadı

Bitcoin'de ardı ardına gelen güzel haberlerden sonra büyük bir yükseliş beklenirken, piyasalarda tam tersi bir hareket görüldü.

Bitcoin’de ardı ardına gelen güzel haberlerden sonra büyük bir yükseliş beklenirken, piyasalarda tam tersi bir hareket görüldü. Bitcoin fiyatı gün içerisinde BTCTürk borsasında %3,05’lik bir düşüş yaşayarak, 1344 TL’den 1303 TL’ye geriledi.

Düşüşün sebebi olarak gösterebileceğimiz herhangi bir haber ve gelişme bulunmazken, sahip olduğu BTCleri elinden çıkarmak isteyen bir yatırımcının gerçekleştirdiği yüksek hacimli işlemi, traderların ve botların takip etmesiyle birlikte bu düşüşün gerçekleştiğini düşünebiliriz. Diğer yandan 23 Temmuz tarihinde resmî olarak açıklanan BitLicense düzenlemeleri de yüksek hacimli satışın nedeni olarak gösterilebilir. Daha önceden sizlerle paylaştığımız üzere BitLicense ile New York’taki Bitcoin işletmelerinde yüksek oranda düzenlemeye gidilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Global piyasalarda ise BTC-e’ de gün içerisinde en yüksek 613 dolardan işlem gören BTC, 585 dolar seviyelerine gerileyerek %4,7’lik bir düşüş yaşadı. BTC-e’de şu an için 1 BTC = 597 dolardan işlem görmekte.

Capture


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x