Yükleniyor...

Bitcoins.com Açık Artırması, Mahkeme Tarafından Durduruldu

24 Temmuz 2014'te gerçekleşmesi beklenen Bitcoins.

24 Temmuz 2014’te gerçekleşmesi beklenen Bitcoins.com domain ismi açık artırması, ABD mahkemesi tarafından durduruldu. Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles’in şirketi Tibanne tarafından açık artırmaya sunulacak olan Bitcoins.com, normal şartlarda bugün Heritage Auctions açık artırma evinde sahibini bulacaktı.

Fakat bu açık artırmaya engel olan şirket, Mt.Gox’un ABD ve Kanada operasyonlarını yürüten, daha önce de iflas planını destekleyen CoinLab oldu. CoinLab’in bu saç fiyatları hareketi ile birlikte Tibanne şirketi, elinde bulundurduğu tüm varlıkları ve hesapları tutması konusunda uyarıldı. CoinLab şirketi ise, “izinleri olmadan bu şekilde bir satışın gerçekleşemeyeceğini” belirtti.

CoinLab’a göre açık artırma, iflas erteleme için negatif bir etki oluşturacaktı. Bunun nedeni olarak ise, açık artırmadan elde edilen gelirler üzerinde alacaklıların hak iddia etmesinin olası olması belirtildi.

Kaynak, CoinDesk

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner