Yükleniyor...

Bitcoin’in Fiyatı Saniyeler içinde 6.190 Dolardan 6.450 Dolara Yükseldi!

9 Eylül'deki Bitcoin'in fiyatındaki ani artış, analistlerin ve yatırımcıların büyük çoğunluğu tarafından kripto para piyasasında 5 Eylül'de görülen düşüşün büyüklüğü nedeniyle beklenmiyordu.

Bitcoin Fiyatı

9 Eylül’deki Bitcoin’in fiyatındaki ani artış, analistlerin ve yatırımcıların büyük çoğunluğu tarafından kripto para piyasasında 5 Eylül’de görülen düşüşün büyüklüğü nedeniyle beklenmiyordu. Bitcoin’in fiyatı yaklaşık yüzde 4 artışla saniyeler içinde 6.190 dolardan 6.450 dolara yükseldi. Şu anda 6.405 dolar seviyesinde.

Bitcoin BTC Fiyatı 9 Eylül 2018

Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Kripto para piyasasındaki yatırımcılar, özellikle de hisselerinin önemli bir bölümünü bu piyasaya ayıranlar, bir varlık sınıfı olarak kripto para birimlerinin henüz emekleme döneminde olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalı. Sınırlı sayıdaki endüstriyel ürünlerin, halka açık ticaret enstrümanları ve piyasaları genel olarak aşırı yükseliş veya aşırı düşüş gibi manipülasyona karşı savunmasız bırakan likidite eksikliği bulunur. Kripto paralar için de durum tam olarak böyle.

Son yedi ayda Bitcoin’in fiyatı 6 bin dolar ila 10 bin dolar arasında yüksek volalite gösterdi. Nisan, Haziran ve Ağustos aylarında, Bitcoin’in fiyatı 6.000 dolara geriledi. Bitcoin’in fiyatı bu aylarda, 10 bin dolar, 8 bin dolar ve 7 bin dolarlık direnç seviyelerine ulaştı.

Bugün, Bitcoin’in fiyatı sadece 30 saniye içinde 6,190 dolardan 6,450 dolara yükseldi. Küresel piyasadaki en baskın kripto para birimi, büyük dalgalanmalara karşı oldukça hassas. Bu nedenle yatırımcılar, günlük yüzde 5 ila yüzde 20 düşüş veya değer artışı beklemeli.

Voorhees’in 2018’in ayı piyasası için yaptığı yorumlar, kripto para piyasasının hala açık bir düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor ve bunun kabul edilmesi oldukça önemli. Kripto paraların tahmin edilemezliği göz önünde bulundurulduğunda onlar hakkında kesin bir tahminde bulunmak oldukça güç.

Yeni yatırımcıların piyasaya girebilmeleri için en uygun fırsat, istikrarlılık ve dibe vurma sürecinde olur. Bu süreçte BTC en düşük 5 bin dolar ila 6 bin dolar seviyelerinde yüksek istikrar gösteriyor.

BTC, son altı ay içinde üç kez test ettiği 6 bin dolarlık destek seviyesinde tam olarak toparlanmadı. 6 bin dolarlık bölgenin uygun bir şekilde iyileşmesi orta vadeli bir rallinin başlamasına yol açabilir. Şubat ayından bu yana, her zaman bir düzeltme meydana geldiğinde 6 bin dolar ile aylık zirve arasındaki fark azaldı. Bu, Bitcoin’in 6 bin dolarlık bölgede kademeli olarak dibe vurduğu anlamına geliyor.

Bundan Sonra Ne Olacak?

6,100 dolarlık düşük güçlü bir aşırı satım durumunun tetiklediği BTC’nin ani düzeltici rallisi, Bitcoin’in 6 doların ortasında istikrarı yakalamasını sağlayabilir. Piyasanın kısa vadede iyileşmesi için 5 Eylül’deki büyük düşüşten faydalanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner