Ana Sayfa Analizler Bitcoin'in Fiyatı Saniyeler içinde 6.190 Dolardan 6.450 Dolara Yükseldi!

Bitcoin’in Fiyatı Saniyeler içinde 6.190 Dolardan 6.450 Dolara Yükseldi!

9 Eylül’deki Bitcoin’in fiyatındaki ani artış, analistlerin ve yatırımcıların büyük çoğunluğu tarafından kripto para piyasasında 5 Eylül’de görülen düşüşün büyüklüğü nedeniyle beklenmiyordu. Bitcoin’in fiyatı yaklaşık yüzde 4 artışla saniyeler içinde 6.190 dolardan 6.450 dolara yükseldi. Şu anda 6.405 dolar seviyesinde.

Bitcoin BTC Fiyatı 9 Eylül 2018

Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Kripto para piyasasındaki yatırımcılar, özellikle de hisselerinin önemli bir bölümünü bu piyasaya ayıranlar, bir varlık sınıfı olarak kripto para birimlerinin henüz emekleme döneminde olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalı. Sınırlı sayıdaki endüstriyel ürünlerin, halka açık ticaret enstrümanları ve piyasaları genel olarak aşırı yükseliş veya aşırı düşüş gibi manipülasyona karşı savunmasız bırakan likidite eksikliği bulunur. Kripto paralar için de durum tam olarak böyle.

Son yedi ayda Bitcoin’in fiyatı 6 bin dolar ila 10 bin dolar arasında yüksek volalite gösterdi. Nisan, Haziran ve Ağustos aylarında, Bitcoin’in fiyatı 6.000 dolara geriledi. Bitcoin’in fiyatı bu aylarda, 10 bin dolar, 8 bin dolar ve 7 bin dolarlık direnç seviyelerine ulaştı.

Bugün, Bitcoin’in fiyatı sadece 30 saniye içinde 6,190 dolardan 6,450 dolara yükseldi. Küresel piyasadaki en baskın kripto para birimi, büyük dalgalanmalara karşı oldukça hassas. Bu nedenle yatırımcılar, günlük yüzde 5 ila yüzde 20 düşüş veya değer artışı beklemeli.

Voorhees’in 2018’in ayı piyasası için yaptığı yorumlar, kripto para piyasasının hala açık bir düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor ve bunun kabul edilmesi oldukça önemli. Kripto paraların tahmin edilemezliği göz önünde bulundurulduğunda onlar hakkında kesin bir tahminde bulunmak oldukça güç.

Yeni yatırımcıların piyasaya girebilmeleri için en uygun fırsat, istikrarlılık ve dibe vurma sürecinde olur. Bu süreçte BTC en düşük 5 bin dolar ila 6 bin dolar seviyelerinde yüksek istikrar gösteriyor.

BTC, son altı ay içinde üç kez test ettiği 6 bin dolarlık destek seviyesinde tam olarak toparlanmadı. 6 bin dolarlık bölgenin uygun bir şekilde iyileşmesi orta vadeli bir rallinin başlamasına yol açabilir. Şubat ayından bu yana, her zaman bir düzeltme meydana geldiğinde 6 bin dolar ile aylık zirve arasındaki fark azaldı. Bu, Bitcoin’in 6 bin dolarlık bölgede kademeli olarak dibe vurduğu anlamına geliyor.

Bundan Sonra Ne Olacak?

6,100 dolarlık düşük güçlü bir aşırı satım durumunun tetiklediği BTC’nin ani düzeltici rallisi, Bitcoin’in 6 doların ortasında istikrarı yakalamasını sağlayabilir. Piyasanın kısa vadede iyileşmesi için 5 Eylül’deki büyük düşüşten faydalanılacak.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer Haberler

İşte Bitcoin ETF Endeksinin Arkasındaki OTC Borsaları

Çok beklenen VanEck SolidX Bitcoin ETF'sinin en büyük üç OTC Bitcoin borsasının fiyatlandırma verisinden oluşan bir endeksi kullanacağı ortaya çıktı. Endeks, MVIS Bitcoin ABD OTC...

Kripto Para Platformu Bakkt’ın Açılışı 24 Ocak 2019’a Ertelendi!

New York Borsası'nın (NYSE) kuruluşlarından olan Bakkt'ın İcra Kurulu Başkanı Kelly Loeffler, fiziksel olarak yerleşmiş bir Bitcoin (USD) sunan Bakkt platformunun lansman tarihinin 12...

Nasıl EOS Alırım? Adım Adım EOS Alma Rehberi

Bu rehberde "nasıl EOS alırım" sorusunun cevabını elimizden geldiğince vermeye çalıştık. Nasıl EOS satın alacağınızla ilgili bilmeniz ve yapmanız gereken her şeyi tek tek...

Genesis Trading CEO’su Piyasadaki Sert Düşüşün Nedenini Açıkladı

Tezgah üstü piyasa (OTC) dijital varlık alım satım platformu olan Genesis Trading'in CEO'su Michael Moro, 2017'nin başında kripto paraya yatırım yapanların bugünlerde yüksek satış...

Basketbol Efsanesi Kobe Bryant niTRON Summit 2019’a Katılacak

Basketbol efsanesi Kobe Bryant, 2019'da bir Blockchain zirvesine katılacak. TRON'un ev sahipliğindeki niTROn Summit 2019, 17-18 Ocak tarihlerinde San Francisco’daki Yerba Buena Merkezi'nde gerçekleşecek ve...