Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Yeniden Aşağı Dönecek mi? Ünlü Analist Yorumladı

Bollinger Bands (BBs) göstergesinin yaratıcısı John Bollinger, 12 Mart tarihi çöküşünden bu yana ilk kez Bitcoin'in fiyat performansı hakkında açıklamalarda bulundu.

bitcoin de dusus gerceklesecek mi

Bollinger Bands (BBs) göstergesinin yaratıcısı John Bollinger, 12 Mart tarihi çöküşünden bu yana ilk kez Bitcoin’in fiyat performansı hakkında açıklamalarda bulundu. Potansiyel olarak yeni bir dip seviyesinde olan Bitcoin’in (BTC), küresel salgından dolayı ciddi anlamda etkilenen ABD borsalarının tekrar toparlaması halinde düşüşe geçeceğini belirtti.

Ünlü trader @QuadSemper ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bu tür mali krizler sırasında dip süresinin genellikle uzun sürdüğünü ve bu yüzden Bitcoin’de yaşanan düşüş trendinin devam edeceğini belirtti. Ayrıca, günlük grafikte azalan hacim ile birlikte yükselen bir kama ortaya çıktığını belirten trader, bu durumun da genellikle düşüş sinyali olarak olarak yorumlanabileceğini belirtti.

https://twitter.com/QuodSemper/status/1243186286376124417?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fd-42812490472009719587.ampproject.net%2F2003261442330%2Fframe.html

Bollinger Yanıldı

Bollinger ayrıca Bitcoin’in Covid-19 sebebi ile her hangi bir düşüş yaşamayacağını ve lider kripto varlığın güvenli liman olarak tercih edileceğini belirtmişti. Bollinger’in bu tweetinden 2 gün sonra Bitcoin tek günde yaşadığı en büyük düşüşü yaşadı. Bakalım bu sefer ünlü yorumcunun tahminleri gerçekleşecek mi?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner