Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatının Gümüşle Olan İlişkisi 2.400 Doları İşaret Ediyor

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftaki satışların ardından 3.

Bitcoin Gümüş İlişkisi

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftaki satışların ardından 3.500 dolar civarında seyretmeye devam ediyor. Teknik analistler, öncü kripto para biriminin daha fazla zarar görüp görmeyeceği konusunda görüş bildirmeye başladılar. Kripto komisyonculuğu yapan BitOoda, bir düşüşün daha muhtemel olduğuna inanıyor, ancak bunun uzun vadede Bitcoin’i zayıflatmayacağını aksine güçlendireceği görüşünde.

Bitcoin 2011 Gümüş Balonuna Benzer Hareket Ediyor

BitOoda Genel Müdür Yardımcısı Brian Donovan, müşterilere paylaşılan günlük bir notta  Bitcoin’in 2011 yılında patlayan gümüş balonuna benzer hareket ettiğini söyledi. 2011 yılında altın ve gümüş ciddi bir yükselişe geçmiş, özellikle spot gümüşün ons fiyatı da 34,89 dolarla 31 yılın en yüksek düzeyine çıkmıştı. BitOoda, 2011’de patlayan gümüş balonunun ve Bitcoin’in Aralık ayının başından bu yana yaptığı son fiyat hareketlerinde benzerliklerin izini sürdü. Yapılan analizler sonucunda ise Bitcoin’in bir ila üç ay içinde yaklaşık 3.200 dolarlık düşük seviyelere gerileyeceğini ortaya koyuyordu. Nitekim Bitcoin’in bu tezin öne sürülmesinden iki haftadan daha kısa bir süre sonra 3.128 dolara düştü.

Şirket, gümüşün 2011’deki patlaması ve baskısının Bitcoin’in orta vadeli beklentileriyle ilgili ipuçları sağladığına inanmaya devam ediyor. Bu bağlamda BitOoda’nın son analizi boğaların müdehale etmemesi durumunda Bitcoin’in 2.400 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor. Donovan, tezlerinin hala geçerli olduklarına inandıkları ve önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatında bir kırılmanın görülebileceğini kaydetti. Son zamanlarda en düşük 3.200 dolar seviyelerini gören Bitcoin için 2.400 dolar seviyesi yeni bir dip olacak gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner