Yükleniyor...

Bitcoin’in Freni Boşaldı: Yeniden 4 Haneli Rakamlara Dönüldü!

Kripto para piyasasındaki düşüş devam ediyor.

Bitcoin Fiyatı 9

Kripto para piyasasındaki düşüş devam ediyor. Dün 10.000 dolar desteğini test edip yönünü yukarıya çevirerek 11.000 dolara kadar çıkan Bitcoin fiyatı, şu an itibariyle 9.766 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin piyasalarında yaşanan bu oynaklık, çoğu analisti terste bırakırken uzun vadeli yatırımcının da tedirgin olmasına neden oldu.

Bitcoin piyasasında yaşanan bu tedirginlik ABD yönetiminden gelen açıklamaları takip ediyor. Önce Trump’ın Bitcoin hayranı olmadığını söyleyerek kripto paraları hedef alması, ardından ABD Hazine Bakanı’nın Bitcoin ve diğer tüm kripto paraları “ulusal bir tehdit olarak gördüklerini” söylemesi piyasada büyük tedirginliğe neden oldu.

Ünlü piyasa analisti Josh Rager, Bitcoin’de yaşanan dump hareketini analiz ederek, takipçilerini 4 saatlik grafiğe odaklanmaları konusunda uyardı. “Sizlere bir iyi bir de kötü haberim var” diyen Rager, “Kötü haber: Bitcoin an itibariyle dump yiyerek 10.100 dolara geriledi. Eğer 4 saatlik grafikte 10.191 doların altında kalırsak Bitcoin’i muhtemelen daha aşağı seviyelerde göreceğiz. İyi haber: Yukarıda bahsettiğim konu ilk mumda gerçekleşti. Bu yüzden geri dönüş yapmak için daha birkaç saatimiz var.”

Genel olarak kripto para piyasasında 4 saatlik grafik çok önemlidir. Eğer varlık dump veya pump dalgasına 4 saat içinde tepki verebilirse hızla toparlayabilir. Ancak dump veya pump dalgası uzayıp 4 saatlik grafiğin dışına çıkarsa süreç çok daha sancılı bir hal olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner