Yükleniyor...

Bitcoin Hakimiyeti Artıyor! Bitcoin Hakimiyeti %55’e Dayandı!

Kripto para piyasası son birkaç gün içinde bir miktar düşüş yaşadı ve kripto para birimleri önemli ölçüde değer kaybetti.

Bitcoin Hakimiyeti

Kripto para piyasası son birkaç gün içinde bir miktar düşüş yaşadı ve kripto para birimleri önemli ölçüde değer kaybetti. Çoğu kripto para birimi özellikle ilk 10’u düşüşten etkilendi. Bununla birlikte Bitcoin hakimiyeti altcoin’lerin tam tersi yönde arttı.

Kripto para yatırımcısı Josh Rager’e göre, bu hakimiyet altcoin’lerdeki kayıpların başladığının bir ipucu. Rager, sözlerine Bitcoin hakimiyetin yükselmeye devam etmesi durumunda altcoin’lerin fiyatının artmayacağını ekledi. magazin haberleri

“Altcoin Sezonu” Yaşanmadı

Bitcoin hakimiyeti 2018’ten beri düştü. 2019’te Bitcoin hakimiyetinin daha da azalması bekleniyordu ve bir altcoin sezonunun yaşanması bekleniyordu. Bununla birlikte Rager’e göre, beklentiler tersine dönüyor gibi görünüyor. Bitcoin hakimiyeti geçtiğimiz yıl Aralık ayındaki en yüksek seviyelere geri dönmüş durumda. Şu anda Bitcoin hakimiyeti %55 seviyelerinde ve yapılan analizler Bitcoin hakimiyetinin önümüzdeki birkaç ay içinde %61’lere kadar yükselebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Hakimiyeti Altcoin Sezonu

Piyasa hakimiyeti, rakiplerle ilgili olarak bir varlığın, bir ürünün veya hizmetin gücünü ifade eder. Bitcoin gibi kripto para birimleri için bu, kullanıcı tabanı, hükümetlerin düzenlemeleri ve kripto para biriminin benimsenmesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerle belirleniyor. Bitcoin için artan hakimiyet, piyasanın onu desteklediğinin ve varlık için geleceğin parlak olduğunun bir göstergesi.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatı, piyasa şu an için elverişli olmadığı için biraz durgun. Pek çok analist ve trader Bitcoin’in yeni yüksek seviyelere sahip bir başka boğa koşusunu göreceği konusunda hemfikir olsa da şu anda piyasa bu yönde bir görünüm vermiyor.

Bazı analistler, gerçek bir boğa koşusunun başlamadan önce varlığın 4.000 dolara doğru bir başka düşüş eğilimi yaşamaya devam edeceğini öngörüyor. İki tahminden hangisinin görüleceği şimdilik belirsiz, ancak piyasanın şu anda yukarı veya aşağı yönlü hareket etmesinin biraz zaman alacağı görülüyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, şu anda Bitcoin fiyatı 5.238 dolardan el değiştiriyor ve kritik direnç noktası 5.200 doların üstüne tutunmuş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner