Yükleniyor...

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak: İşte En İyi Üç Fiyat Tahmini!

Beklenen Bitcoin halving (yarılanma) etkinliği iki gün içinde gerçekleşecek.

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak İşte En İyi Üç Fiyat Tahmini

Beklenen Bitcoin halving (yarılanma) etkinliği iki gün içinde gerçekleşecek. Yaklaşan etkinlikle alakalı Bitcoin fiyat tahminleri piyasayı ve medyayı sular altında bıraktı ve uzmanlar bu tarihi olay bittiğinde ne olacağına dair görüşlerini dile getirdi.

Bitcoin Halving

Kripto para piyasasının, farklı kripto para uzmanlarının ayrı tahminleri ve görüşleri ile dolu olduğu bir sır değil. Halving olayı yaklaştıkça, birçok uzman etkinliğin fiyatlara ilişkin tahminlerini yineledi.

Birçok insan Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminlerin çoğunun neredeyse yanlış olduğuna inanmaktadır. Ancak yarılanma etkinliğinin tarihine bakarak bazı tahminlerin doğru olma olasılığı yüksek gözüküyor. Bazı uzmanlara göre, bu yıl piyasaya giren arz hacmi yarıya indirilecek ve talep aynı kalacak ve bu da sonuçta daha yüksek fiyatlara yol açacaktır.

Bitcoin halving etkinliği, 2012 ve 2016 yıllarındaki ilk iki olayda kripto para fiyatının daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde artmasına sebep oldu. Bu yıl tarihin kendini tekrar edip etmeyeceği ve yarılanma bittikten sonra Bitcoin fiyatının aya çıkıp çıkmayacağı merak konusudur. Ayrıca birçok uzman, yarılanma etkinliğinin yanı sıra kripto para piyasasında bulunan iyimserlik hissinin de fiyatların patlamasında etkili olabileceğini düşünüyor.

Bu yılki Bitcoin yarılanması sonrasında BTC fiyatı ile ilgili bir çok fiyat tahmini yapıldı. İşte en dikkat çeken 3 Bitcoin fiyat tahmini:

Bitcoin Halving Sonrası 533.431 Dolar

En çok konuşulan ilk tahmin, Pantera Capital’in Kurucusu ve CEO’su Dan Morehead’in tahminidir. Geçen ay yatırımcılara yazdığı bir mektupta Bay Morehead, Bitcoin’in yarılanma olayından 12 ay sonra BTC fiyatını 533.431 dolar seviyesine çıkarak zirveye ulaştıracağını belirtti. Bunu, yalnızca “tarih kendini tekrar ederse”  gerçekleşeceğini ve Bitcoin fiyatının yükselmesinin yarı yarıya ihtimal dahilinde olduğunu söyledi.

Bitcoin Halving Sonrası 300.000 Dolar

Warren Buffett’in danışmanı ve Buffett Kitabı’nın yazarı olan Preston Pysh, teknoloji podcast lideri Nathan Latke ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in yarılanmadan sonra 300.000 dolara ulaşabileceğini belirtti.

Pysh’e göre, önceki her iki yarılanma olayı da çılgın boğa koşusu ile takip edildi. Pysh bu yıl aynı şeyin olacağını ve Bitcoin’in halving’ten bir veya iki ay sonra yükseleceğini düşünüyor. Pysh, boğa koşusunun temellerini, arz ve talebin oluşturacağını ve başka bir şeye gerek olmadığını belirtti. Pysh, ödülün azalacağı için madenciliğin zorlaşacağını ve talebin artacağını ve bu durumun Bitcoin kıtlığına neden olacağını da sözlerine ekledi. Pysh, küresel salgının finansal piyasalar üzerindeki etkilerine dikkat çekerek Bitcoin’i yatırımcılar için “güvenli bir sığınak” olarak nitelendirdi.

Bitcoin Halving Sonrası ya 100.000 ya da 1.000.000 Dolar

Yarılanma olayı hakkında konuşan Jesse Powell, birçok insanın tarih ve korelasyon hakkında konuştuğunu duyduğunu söyledi. Etkinliğin öneminden bahseden Powell BTC fiyatının halving’ten sonra 100.000 dolara ve belki de 1 milyon dolara ulaşabileceğini belirtti. Powell, “Doğru olan bu” diye sözlerine ekledi ve madencilerin Bitcoin satış fiyatını artırmak zorunda kalacaklarını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner