Yükleniyor...

Bitcoin Halving Yutturmaca Mıydı? BTC’de Düşüş Eğilimi Sürüyor

Bitcoin'in (BTC) kısa ve orta vadeli görünümü aşağı yönlü.

Bitcoin Halving Yutturmaca Mıydı BTC’de Düşüş Eğilimini Sürüyor

Bitcoin’in (BTC) kısa ve orta vadeli görünümü aşağı yönlü. Azalan hash oranı, zayıf teknikler ve korkunç makroekonomik koşullar BTC/USD için işleri daha da zorlaştırıyor.

Wall Street’te bugün ABD ve Çin arasındaki yükselen gerilimler nedeniyle Apple, Alphabet, Boeing gibi teknoloji stokları düşüşle açıldı.

Bitcoin, 9.600 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olamadığı için düşüş eğilimi gösterdi. Düşük hacimler ve şüphecilik BTC/USD için neredeyse boğaları görünmez kıldı.

Bitcoin Halving Yutturmaca Mıydı?

Milyonlarca Bitcoin meraklısının takibiyle gerçekleşen Bitcoin halving etkinliği, yatırımcı sayısındaki popülerlik ve teşvik sağlayarak, fiyatları 8.600 dolardan yukarı çekmede önemli bir rol oynadı.

Şimdi halving gerçekleşti, BTC ayakta durmakta zorlanıyor. Sadece önceki seviyesinden daha aşağıya düşmek için ara sıra yükselir.

Bitcoin Hash oranı, yarılanmadan bugüne kadar %30’dan fazla düştü. Hash oranındaki azalma, Blockchain ağının güvenliğinde bir düşüş olduğunu gösterir.

Birkaç madenci ağdan çıkmış ya da taşınmak zorunda kalmış gözüküyor. Azalan Bitcoin fiyatları ve düşük BTC ödülleri ile madencilik sürecine katılmaya devam etmeleri artık mümkün değil.

BTC/USD, Daha Fazla Düşüş Olasılığını Ortaya Koyuyor

  • BTC/USD saatlik fiyat grafiğine bakıldığında, BTC’nin 20 dönemlik EMA’yı yeniden test ettiği ve düştüğü gözükecektir. BTC/USD için günün aralığı 9.365 dolar ile 9.728 dolar arasındadır.
  • BTC/USD 9.700 doların üzerine çıkmayı başarsa da, yükseliş eğilimi gözükmüyor. Göreceli Güç Endeksi ve MACD güçlü bir düşüş gösteriyor.
  • İşlem hacmi de iyileşmedi. Analistler, BTC/USD’nin bu seviyelerden çok daha düşük seviyelere düşebileceğini iddia ediyorlar. Gerçekten de, BTC artık Dow ile birlikte yükselmiyor. Bununla birlikte, Dow ve BTC/USD üzerindeki olumsuz etki birden bire değişebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner