Yükleniyor...

Elon Musk, Sahip Olduğu Bitcoin Miktarını Açıkladı

Tesla’nın Genel Müdürü Elon Musk, birkaç ay içinde üçüncü kez Bitcoin (BTC) hakkında Twitter üzerinden açıklama yaptı.

ELON MUSK bitcoin miktarını açıkladı

Tesla’nın Genel Müdürü Elon Musk, birkaç ay içinde üçüncü kez Bitcoin (BTC) hakkında Twitter üzerinden açıklama yaptı. Bu sefer Musk, önde gelen kripto para biriminin fiat parayla karşılaştırıldığında “sağlam” göründüğünü yazarak herkesi şok etti.

“Harry Potter” yazarı J.K. Rowling, dün “Bitcoin’i anlamak” istediğini ifade etmişti. Bunun üzerine Elon Musk ise hükümetlerin ve merkez bankalarının “büyük para birimi ihracı”nın Bitcoin’in “sağlam görünmesine” neden olduğunu düşündüğünü belirtti. Musk Bitcoin’i anlamanın, merkez bankaları anlamaya kıyasla daha kolay olduğunu da söyledi.

Musk üzerinde durduğu noktada haklı. Bitcoin programcısı Jimmy Song’un gözlemlediği gibi, ABD doları stoğu üç ay içinde 2,3 trilyon dolar arttı. Bu muhtemelen fiat parasının en hızlı büyümesi.

Bu açıklamalar Musk’ın kripto para lehine yaptığı en son yorum. 2019’un başlarında ARK Invest ile konuşan Tesla ve SpaceX Genel Müdürü, Bitcoin’in yapısının “oldukça parlak” olduğunu düşündüğünü söylemişti.

Ne Kadar Bitcoin’i Var?

Elon Musk, konuşmasının devamında elinde 0.25 BTC’si olduğunu açıklayan bir tweet attı. Bu da yaklaşık 2 bin 500 dolara denk geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner