Yükleniyor...

Ethereum Transfer Etmek Neden Pahalı Hale Geldi?

Ethereum kullanıcıları artık artan ağ tıkanıklığı nedeniyle önemli ölçüde daha yüksek işlem ücretleri ödemek zorunda kalmaya başladı.

ethereum işlem ücretleri

Ethereum kullanıcıları artık artan ağ tıkanıklığı nedeniyle önemli ölçüde daha yüksek işlem ücretleri ödemek zorunda kalmaya başladı. Ortalama Ethereum Gas fiyatı (Ethereum blockchain’inin yakıtı diyebiliriz. Gas, bir işlemi gerçekleştirmek için ağa ödenmesi gereken ücretlerin miktarını hesaplar) geçen ay dört katına çıktı ve 41 gwei’ye ulaştı.

Giderek daha pahalı hale gelen işlem ücretlerinin ardındaki suçlu, Bernie Madoff tarzı Ponzi şemasına sahip olan MMM Global. MMM Global, yatırımcılarına günlük yüzde bir getiri sunuyor. Nisan ayının ortalarında, bir kripto para araştırmacısı sahte bir adres buldu. Bu adres ile tüm gazın yüzde 8,5’ine ulaştı. MMM Global, Paxos Standart ile herhangi bir ilişkisi olmamasına rağmen Ethereum tabanlı PAX stablecoin’in en üst sahibi olarak görünmektedir.

Çok sayıda PAX transferi nedeniyle, Ether ağı giderek sıkışık hale geldi ve bu da işlem gecikmelerine neden oldu.

Örneğin Aralık 2017’de de, en iyi altcoin’in en parlak döneminde, Ether tabanlı oyun parası CryptoKitties, işlem payının yüzde 12’ye yükselmesi nedeniyle ağı tıkamıştı.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner